dolnośląskie ile ma mieszkańców

baza wiedzy

Znaleziony temat: dolnośląskie ile ma mieszkańców

Dolnośląskie – ile ma mieszkańców?

Dolnośląskie to województwo położone w południowo-zachodniej Polsce. Jego stolicą jest Wrocław, a największymi miastami są również Legnica i Odra. Jednym z mniejszych miast województwa jest Wołów. Warto zastanowić się, ile dokładnie mieszkańców zamieszkuje Dolnośląskie.

Według danych z 2020 roku, województwo dolnośląskie zamieszkuje około 2,9 miliona ludzi. Jest to jedno z największych województw pod względem liczby ludności w Polsce. Wrocław, jako stolica, jest największym miastem województwa i zamieszkuje tam około 640 tysięcy ludzi. Legnica i Odra to kolejno drugie i trzecie co do wielkości miasta, w których mieszka odpowiednio około 100 tysięcy i 98 tysięcy ludzi.

Wołów, z kolei, to miasto liczące około 12 tysięcy mieszkańców. Choć jest to jedno z mniejszych miast województwa, to z pewnością ma swoje uroki i atrakcje turystyczne. Warto zwrócić uwagę na zabytki, takie jak kościół św. Wawrzyńca czy zamek książąt oleśnickich.

Podsumowując, województwo dolnośląskie zamieszkuje około 2,9 miliona ludzi, a największymi miastami są Wrocław, Legnica i Odra. Choć Wołów jest jednym z mniejszych miast województwa, to z pewnością warto zwrócić uwagę na jego uroki i zabytki.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dolnośląskie ile ma mieszkańców

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments