Dokument o dolnośląskim ośrodku dla osób niesłyszących i słabosłyszących na brytyjskim festiwalu filmowym!

Dokument o dolnośląskim ośrodku dla osób niesłyszących i słabosłyszących na brytyjskim festiwalu filmowym!

Aktulności

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących to miejsce szczególne. Na co dzień́ mieszkają̨ i kształcą̨ się̨ tam dzieci z niepełnosprawnościami z całego Dolnego Śląska.

 

W ośrodku mogą̨ się̨ uczyć́, uczestniczyć́ w przeróżnych terapiach, ale też zabawach i zajęciach artystycznych. Nad ich rozwojem czuwają̨ pedagodzy wszystkich etapów kształcenia, logopedzi i specjaliści terapii sensorycznej.

Niedawno dolnośląskim ośrodkiem zainteresowała się̨ pochodząca z Japonii Eri Mizutani. Reżyserka odwiedziła placówkę̨ i jej podopiecznych, a następnie stworzyła wyjątkowy dokument „THEIR VOICES”. Obecnie Film bierze udział w pierwszym internetowym festiwalu filmów dokumentalnych BBC i rywalizuje o miano najlepszego dokumentu krótkometrażowego na świecie!

– To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że dolnośląski ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami jest wyjątkowy. Wyjątkowi są zarówno podopieczni placówki, ale przede wszystkim grono pedagogiczne, które każdego dnia czuwa nad ich rozwojem. Gratuluję i zachęcam do oddania swojego głosu na najlepszy dokument o wspaniałym miejscu – mówi marszałek Cezary Przybylski

Cały dokument, a także głosowanie dostępne jest —> https://bbc.in/3dEaUGb

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments