dokąd wpada odra

baza wiedzy

Znaleziony temat: dokąd wpada odra

Dokąd wpada Odra? Przewodnik po dolnośląskich miastach

Odra to jedna z najważniejszych rzek w Polsce, przepływająca przez wiele miast i regionów. Jej ujście znajduje się w Szczecinie, ale gdzie dokładnie wpada do morza? W tym artykule skupimy się na dolnośląskiej części rzeki i podpowiemy, gdzie można zobaczyć jej ujście.

Wołów

Wołów to niewielkie miasto położone nad Odrą, około 30 km na południe od Wrocławia. To tutaj rzeka wpada do Nysy Łużyckiej, która z kolei łączy się z Odrą Zachodnią i tworzy Odrę. W Wołowie warto zobaczyć zamek książąt legnickich oraz kościół św. Bartłomieja.

Wrocław

Wrocław to największe miasto Dolnego Śląska, położone nad Odrą i jej odnogami. Rzeka przepływa przez centrum miasta, tworząc malownicze widoki i dając możliwość uprawiania sportów wodnych. Warto zobaczyć m.in. Wyspę Słodową, Ostrów Tumski czy Katedrę św. Jana Chrzciciela.

Legnica

Legnica to kolejne miasto położone nad Odrą, około 60 km na zachód od Wrocławia. Rzeka przepływa przez centrum miasta, a jej ujście znajduje się w pobliżu mostu na rzece Kaczawie. W Legnicy warto zobaczyć m.in. Zamek Książąt Legnickich czy Katedrę św. Piotra i Pawła.

Podsumowanie

Odra to rzeka, która przepływa przez wiele miast i regionów w Polsce. W dolnośląskiej części kraju warto zobaczyć jej ujście w Wołowie oraz malownicze widoki we Wrocławiu i Legnicy. Niezależnie od tego, gdzie postanowisz zobaczyć Odrę, z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dokąd wpada odra

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments