Dbajmy o siebie i swoje zdrowie – apeluje marszałek Cezary Przybylski

Dbajmy o siebie i swoje zdrowie – apeluje marszałek Cezary Przybylski

Aktulności

Epidemia koronawirusa w znaczący sposób ograniczyła możliwości swobodnego poruszania się oraz kontakty międzyludzkie.  Nie powinniśmy jednak zapominać o trosce o własne zdrowie oraz badaniach profilaktycznych. O to właśnie zaapelował dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski.

– Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Martwimy się o zdrowie własne i naszych bliskich, dlatego apeluję, abyśmy o nie dbali. Zachęcam do badań, konsultacji, a w razie potrzeby również do wizyt w szpitalach. Personel i same placówki są przygotowane na to, aby bezpiecznie zająć się pacjentami – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Epidemia zwróciła oczy wszystkich na wirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Szpitale, zwłaszcza te dedykowane obsłudze osób chorych na koronawirusa, na bieżąco reagują na zmieniającą się każdego dnia sytuację. Dolnoślązacy mogą być jednak spokojni, wszystkie podległe samorządowi województwa placówki w regionie są gotowe na przyjęcie pacjentów z innymi schorzeniami i udzielanie im pomocy.

Wszystkie szpitale są wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej, a także mechanizmy umożliwiające bezpieczne przyjmowanie pacjentów, takie jak śluzy ochronne czy oddziały buforowe. Dodatkowo, personel medyczny jest systematycznie badany, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo własne, ale również pacjentów zgłaszających się po pomoc. Na Dolnym Śląsku działa dziś 7 laboratoriów wykonujących takie testy, a od kilku tygodni dzięki porozumieniu marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera Saksonii Michaela Kretschmera wspiera je także laboratorium w Dreźnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments