Daj się zauważyć na rynku

Daj się zauważyć na rynku

Warto przeczytać

Często sam świetny pomysł na biznes nie wystarczy, by osiągnąć sukces. Potrzebna jest również reklama, która wyróżni Twoją firmę na tle konkurencji i przyciągnie klienta. To też dobra metoda dotarcia do osób potencjalnie zainteresowanych towarami, czy usługami. Co przemówi najbardziej do przeciętnego Kowalskiego? Oczywiście reklama zewnętrzna.

 

  1. Informacyjna funkcja reklamy
  2. Perswazja i utrzymanie klientów

Czym właściwie jest reklama? Zapewne wielokrotnie używamy tego słowa na co dzień, jednak, czy prawidłowo je definiujemy? Jej celem jest nakłonienie odbiorców do zakupu reklamowanego towaru, czy skorzystania z usług. W dzisiejszych czasach jest praktycznie wszechobecna w życiu każdego człowieka – może dlatego to słowo również używane jest bardzo często. To zjawisko przeszło długą drogę, by objawić się nam w takiej formie, jakiej dzisiaj ją znamy. Zaczęło się od reklamy ustnej, gdy pojawił się handel. Już w Starożytności pojawiały się reklamy. W Egipcie używano papirusów do umieszczania informacji handlowych oraz tworzenia plakatów promocyjnych. Rozmaite ich przykłady znaleziono w Pompejach, a także wśród zabytków pochodzących ze starożytnych Grecji i Rzymu. Jakie rodzaje reklam znamy dzisiaj? Czy są przydatne? Do tego zaraz przejdziemy.

Informacyjna funkcja reklamy

Warto zastanowić się, czy jest nam potrzebna i do czego. Warto poruszyć w tym momencie kwestię jej funkcji. Pierwsza i bardzo ważna, to funkcja informacyjna. Oznacza to, że pozwala zapoznać się odbiorcy z towarem lub usługą. Jednak nie tylko, informuje również klienta, albo klientkę, że określona firma znajduje się na rynku, działa na określonym obszarze oraz proponuje usługi, czy tez towary. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę ogrom konkurencji. Pierwsze zetknięcie się z określonym przedsiębiorstwem może nastąpić nawet w drodze do domu, pracy, czy na zakupy. Napotykamy często kasetony reklamowe, otoki reklamowe, tablice reklamowe, pylony czy witacze. Pełnia one funkcję nie tylko informacyjna, ale też identyfikacyjną oraz lokalizacyjną. Zaraz przejdziemy do pozostałych funkcji.

Perswazja i utrzymanie klientów

Kolejną bardzo ważną funkcją reklamy jest perswazja, która sprawia, że potencjalny klient sięga po nasze towary i usługi. Jednak każdy przedsiębiorca chciałby, żeby nie tylko raz korzystano z dóbr, które ma do zaoferowania. Lepszy jest klient pozostający na dłużej. Takim gwarantem jest nie tylko utrzymanie dobrego poziomu. Ostatnią funkcję reklamy stanowi funkcja przypominająca. Promocja ma budować w odbiorcy pewien rodzaj lojalności wobec reklamowanego produktu. Jednocześnie utrwala przekonanie, że jest to towar lepszy od tego, który oferuje konkurencja. Każdy producent reklamy doskonale o tym wie i służy swoja wiedzą przedsiębiorcom. Przydają się również pewnego rodzaju gadżety reklamowe – wręczane klientom długopisy, teczki, czy notesy robią nie tylko dobre wrażenie, ale również zakorzeniają w pamięci wizerunek firmy i jakość jej usług i towarów, przywołując wspomnienia podczas użytkowania wcześniej wspomnianych gadżetów. Na rynku jest wiele firm zajmujących się reklamą, ale ta jest naprawdę warta uwagi: https://grawerpix.pl/reklama/.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments