Czym jest kinesiotaping?

Czym jest kinesiotaping?

wiadomości

Metoda kinesiotaping jest techniką rehabilitacyjną, która ma na celu ułatwienie naturalnego procesu gojenia organizmu. Zapewniając wsparcie i stabilność mięśni oraz stawów, a przy tym nie ograniczając zakresu ruchu ciała oraz zapewniając rozszerzoną manipulację tkankami miękkimi, przedłużane są korzyści wynikające z terapii manualnej.

Taśmy stosowane podczas zabiegu nie zawierają lateksu i mogą być noszone przez wiele dni. Są bezpieczne dla wszystkich. od dzieci po osoby starsze. Skutecznie leczą różne schorzenia ortopedyczne, nerwowo-mięśniowe, neurologiczne i inne.

Czym jest kinesiotaping?

Kinesiotaping jest techniką terapeutyczną, która nie tylko oferuje pacjentowi wsparcie, którego szuka, ale także leczy chorobę. Łagodzi ból i ułatwia drenaż limfatyczny, podnosząc skórę. Taśmy są stosowane indywidualnie u pacjenta na podstawie jego potrzeb po odpowiednich badaniach. Dzięki wykorzystaniu pojedynczych pasków lub modyfikacji w kształtach X oraz Y, a także innych.

Kinesiotaping może być stosowany na setki sposobów i ma zdolność do reedukacji układu nerwowo-mięśniowego, zmniejszenia bólu i stanu zapalnego, zapobiegania urazom, poprawiania krążenia i gojenia, a także pomaga przywrócić organizm do homeostazy.

Taśma kinezjologiczna oferuje wsparcie strukturalne lub mięśniowe, może poprawić problemy z postawą i zwiększyć przepływ krwi i drenaż limfatyczny. Kinesiotaping stosowany jest podczas bólów stawowych, ścięgna Achillesa, zapalenia powięzi podeszwy, obrzęków czy też ogólnych bóli mięśniowych.

Wskazania do stosowania taśm rehabilitacyjnych

Badania i diagnoza są kluczowe w leczeniu każdego stanu klinicznego. W celu uzyskania pożądanych rezultatów zastosowania taśm oraz innych zabiegów konieczna jest pełna ocena pacjenta. W niektórych przypadkach leczenie jednej choroby może również wymagać leczenia innych schorzeń.

Ocena ta powinna obejmować manualne badanie mięśni, zakres ruchu w stawach, ocenę chodu i inne specjalne testy ortopedyczne, które uznane zostaną za konieczne.

Udowodniono, że kinesiotaping ma pozytywne działanie fizjologiczne na skórę, układ limfatyczny i krążeniowy, powięzi, mięśnie, więzadła, ścięgna i stawy. Może być stosowany w połączeniu z wieloma innymi metodami i jest skuteczny podczas rehabilitacyjnych i przewlekłych urazów, jak również jest stosowany jako środek zapobiegawczy.

Aby zapewnić pełny zakres ruchu dla użytkownika, taśmy są bardzo cienkie i wykonane z porowatej tkaniny bawełnianej. Tkanina pozwala skórze oddychać i ma elastyczność porównywalną do skóry i mięśni.

Lepka strona taśmy wykorzystuje wodoodporny, akrylowy klej klasy medycznej, który dodatkowo wspiera mięśnie i tkanki łącznej. W zależności od sposobu zastosowania taśmy kinezjologicznej, może być ona wykorzystywana do wielu różnych rzeczy, w tym między innymi do rozluźniania mięśni, łagodzenia bólu, zmniejszania obrzęku, stabilności i dekompresji tkanek.

Najlepsze efekty obserwuje się, gdy kinesiotaping jest stosowany po specjalistycznym masażu wykonanym przez wyszkolonego fizjoterapeutę.

rehab-gdansk.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments