Czy warto wynająć apartament nad morzem?

Czy warto wynająć apartament nad morzem?

Promocja i Reklama

Bałtyk to nadal najpopularniejszy kierunek na wakacyjne wypady dla wielu Polaków. Kuszą ich piaszczyste plaże, coraz lepsza infrastruktura oraz poprawiająca się baza noclegowa. Prawdziwą furorę robią apartamenty, zwłaszcza te zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lub wręcz w wielkich miastach. Jednym z nich jest Trójmiasto.

Perfekcyjne wakacje nad mrorze

Decydując się na spędzenie wakacji nad morzem, możemy dowolnie wybierać w miejscach noclegowych, kiedy jednak ze względu na wakacje z dziećmi odrzucimy domki kempingowe czy pola namiotowe, to szybko się okaże, że w grę wchodzą apartamenty oraz hotele. W tym bezpośrednim starciu zdecydowanie wygrywają apartamenty.

Noclegi w apartamentach to przede wszystkim większa intymność. Do naszej dyspozycji mamy całe, kompletne, pełnowartościowe mieszkanie. Możemy poczuć się w nim jak u siebie. Możemy także robić to, na co tylko mamy ochotę. Inaczej niż w hotelu nikt nie zwróci nam tutaj uwagi na biegające dzieci czy dochodzący z pokoju hałas.

Nie mamy też przestrzeni, którą musielibyśmy dzielić z innymi gośćmi, co często bywa bardzo uciążliwe, zwłaszcza w zakresie wspólnych posiłków przy wykorzystaniu szwedzkiego stołu. Jesteśmy tutaj niejako u siebie i mamy pełną świadomość, że przestrzeń, za którą zapłaciliśmy, jest do naszej dyspozycji.

Wygoda i funkcjonalność

Noclegi w apartamentach to także mniej bagażu wiezionego na wakacje. W środku znajdziemy bowiem wszystkie sprzęty, które na co dzień wykorzystujemy w domu. Oprócz obowiązkowego Wifi najpewniej znajdziemy też tutaj radio, żelazko czy choćby toster. Nie ma zatem żadnego powodu, aby rzeczy te wieźć ze sobą na wakacje, co pozwala nam znacznie zaoszczędzić na bagażu.

Dodatkowo, jeśli na przykład spędzamy wakacje z małymi dziećmi, to bez trudu na rynku znajdziemy apartamenty, które dostosowane są do wakacji z dziećmi, gdzie znaleźć możemy małe łóżeczka czy stoliki do karmienia.

Apartamenty to także kuchnia lub przynajmniej aneks kuchenny. Dzięki temu możemy sami przyrządzać posiłki. Kuchnie są wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty oraz narzędzia, nie tylko takie jak czajnik elektryczny czy mikser, ale garnki, zastawę stołową i sztućce. Nie musimy zatem jeść każdego posiłku na mieście, co przy cenach obowiązujących w restauracjach w kontekście całej rodziny może być poważnym obciążeniem finansowym.

Oszczędnością jest też sam wynajem powierzchni noclegowej. Zwłaszcza kiedy jedziemy większą grupą znajomych rodzin z dziećmi, to dużo korzystniej jest wynająć kilkupokojowy apartament niż poszczególne pokoje w hotelu. Dodatkowym plusem jest możliwość wspólnego planowania posiłków i wszelkiej aktywności.

Kiedy jesteśmy zgraną paczką przyjaciół, możliwość mieszkania w jednym miejscu znacznie ułatwia wspólne wyjścia na plaże, planowanie wycieczek czy nawet jedzenie posiłków. Gdy chcemy spędzić ze sobą wieczorem czas, nie musimy już szykować się na wyprawę do znajomych, a jedynie zapukać do drzwi sąsiedniego pokoju. Wszystko to w znacznym stopniu ułatwia nam kontakty towarzyskie.

Ostatecznie apartamenty w Trójmieście można też potraktować jako bazę wypadową. Z Trójmiasta blisko jest i nad zatokę, jak też na plaże od strony otwartego morze czy na tereny szeroko rozumianych Kaszub, gdzie znajdziemy wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments