Burmistrz interweniuje w sprawie liczby karetek

Burmistrz interweniuje w sprawie liczby karetek

Aktulności

Wraca sprawa braku odpowiedniej liczby karetek na terenie powiatu wołowskiego. Burmistrz Wołowa skierował pismo z interwencją do Wojewody Dolnośląskiego. – Chodzi o zdrowie i życie mieszkańców – podkreśla w swoim liście włodarz miasta.

Przypomnijmy, w październiku 2016 roku został wycofany jeden z trzech ambulansów na terenie powiatu wołowskiego. Od tego czasu tylko dwie karetki obsługują chorych oraz pacjentów w nagłej potrzebie na terenie całego regionu. Sam powiat jest dość rozległy, a  największe miejscowości dzieli blisko 40 kilometrów. Między innymi z tego powodu,  burmistrz Wołowa Dariusz Chmura skierował specjalne pismo do Wojewody Jarosława Obremskiego z prośbą o przywrócenie ambulansu.

Dariusz Chmura w swojej interwencji podkreśla, iż coraz częściej pogotowie nie jest w stanie dojechać na czas do pacjentów na terenie powiatu. W ocenie burmistrza, taki stan rzeczy nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców miasta oraz regionu. Włodarz kwestionuje zasadność wycofania ambulansu jesienią 2016 roku, wnosząc jednocześnie o jego przywrócenie.

Miasto oczekuje teraz na odpowiedź z Urzędu Wojewódzkiego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments