BLIK. Ktoś wysłał ci przelew na telefon 350zł. Nowe oszustwo- UWAGA-

BLIK. Ktoś wysłał ci przelew na telefon 350zł. Nowe oszustwo- UWAGA-

Aktulności

Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o przelewie 350 złotych przesłanych Blikiem na nasz telefon. Do wiadomości jest dołączony link, który kieruje na fałszywą stronę, gdzie rzekomo mamy odebrać pieniądze. Celem oszustów jest pozyskanie danych do logowania do bankowości.

W niedzielę  o godzinie 11:41 otrzymaliśmy informację o nowej kampanii oszustów, w której podszywają się oni pod Blika. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS z informacją o rzekomym przelewie na nasz numer telefonu. Ostrzeżenie przed nowymi działaniami oszustów zamieścił również Niebezpiecznik na swoim koncie na Twitterze juz w piątek. Jak widać oszuści dalej działają.

Oszustwo na Blika

„BLIK. Ktos wyslal ci przelew na telefon 350zl, skorzystaj z ponizszego linku do odbioru srodkow” – czytamy w treści SMS-a wysłanego przez oszustów (pisownia oryginalna). Do wiadomości jest dołączony link, który ma prowadzić do strony, na której rzekomo będzie można odebrać pieniądze.

blik oszustwo
blik oszustwo

Nie należy jednak wchodzić w otrzymany link. „Po kliknięciu w link w SMS standardowa fałszywa strona odbioru środków Blik i bankowości elektronicznej. Wszystkie wprowadzane dane lecą bezpośrednio do oszustów – login, hasło , pesel oraz kody SMS” .

Agicol bank blik oszustwo
Agicole bank blik oszustwo

Co to jest BILIK i jak działa?

W ramach systemu Blik możemy przesyłać pieniądze na numer telefonu. Aby odebrać przelew na telefon konieczne jest posiadanie aplikacji bankowej i zarejestrowanego telefonu w usłudze Blik. „Nieistotne jest to, w jakim banku ma konto osoba, której przelewasz pieniądze. Nie musicie być klientami tego samego banku. Wystarczy, że oboje macie dostępną funkcję Przelewu na telefon Blik w swoich aplikacjach bankowych. Przelew dociera w kilkanaście sekund bez względu na godzinę i dzień tygodnia” – czytamy na stronie systemu Blik.

3.7 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments