Zdewastowany park linowy w Brzegu Dolnym

W ubiegłym tygodniu zakończył się montaż urządzeń do spacerów nad ziemią. Przez ostanie dwa miesiące 10 – osobowa grupa pracowników wrocławskiej firmy Arborysta Com montowała drewniane konstrukcje. Niestety park linowy nie doczekał się oficjalnego otwarcia, ponieważ  z soboty na niedzielę nieznani sprawcy dokonali kradzieży specjalistycznych urządzeń na koszt ok. 700 zł. Łupem złodziei padły m.in. rolki, które odpowiadają za osobistą asekurację oraz atestowane części wyposażenia, na których podwieszone są atrakcje. W chwili obecnej trwa przegląd monitoringu, w celu ustalenia osób, które dokonały dewastacji. W związku z aktem wandalizmu gmina postanowiła zatrudnić stróża, który będzie doglądał parku przez całą dobę. Ponadto zostanie założony dodatkowy monitoring oraz oświetlenie.
Wszystkie skradzione elementy są domontowywane, tak aby park był w 100 procentach bezpieczny. W tym tygodniu obiekt  powinien otrzymać Certyfikat Unii Europejskiej,  który wydawany jest przez Francuską Komisję Normalizacyjną. Dokument ten zezwala na dopuszczenie atrakcji do użytkowania.
Park linowy w naszym mieście składa się z pięciu tras o różnej skali trudności. Trasa nr 1 – oznaczona kolorem zielonym pełni funkcję szkoleniową, którą będą musieli pokonać wszyscy miłośnicy wspinaczek. Aby bezpiecznie przejść trasę należy ubrać się w będącą na wyposażeniu parku specjalną uprząż z lążami, karabinkami i bloczkiem, założyć na głowę kask oraz przejść krótkie szkolenie posługiwania się tym sprzętem. Nad bezpieczeństwem czuwać będą instruktorzy.
Uroczyste otwarcie parku linowego nastąpi już za dwa tygodnie – 30 lipca o godz. 11.00. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji, które odbędą się na Orliku oraz Skate Parku.

Źródło

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker