Zabytkowy dworzec do remontu. Tym razem Brzeg Dolny

Trzy oferty wypłynęły w przetargu na renowację pochodzącego z końca XIX w. budynku dworca PKP w Brzegu Dolnym (Dolnośląskie). Wykonawca prac remontowych ma zostać wybrany do końca września.
W ramach modernizacji dworca w Brzegu Dolnym kompleksowo zostanie przebudowany budynek pochodzący z 1876 r. – poinformował w Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu.
Zaszpachlują, odmalują

– Renowacji zostanie poddana elewacja budynku wraz z odtworzeniem na niej detali architektonicznych. Zyska ona nowe oświetlenie, podkreślające historyczny charakter budynku, a także nowe zegary zlokalizowane nad wejściami od strony peronów i miasta – podał rzecznik.

W ramach remontu zostaną wyburzone wybudowane po wojnie przybudówki, które powstały po obu stronach budynku. Tuż przy dworcu mają powstać stojaki na rowery.
Nowy środek, okna, drzwi…

Wyremontowane ma być wnętrze dworca.

– Odnowiony zostanie hol, który zyska kompletnie nowy wygląd, oświetlenie, posadzki, gabloty informacyjne – poinformował rzecznik. Pojawi się też tablica informacyjna w języku Braille’a.

Wykonawca robót remontowych wymieni również poszycie dachowe, instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. Po remoncie budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Firma, która wygra przetarg będzie miały 52 tygodnie na wykonanie inwestycji. Przebudowa dworca będzie finansowana ze środków własnych PKP SA i budżetowych.

Źródło: tvn24.pl

Categories: Brzeg Dolny

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker