Z cyklu “Ciekawi Świata” – Busem Przez Świat

Po 41 dniach i przejechaniu prawie 12 tysięcy kilometrów ekipa Busem Przez Świat powróciła z wyprawy Lenovo East Trip 2011. Z kilkoma przeciwnościami i wieloma przygodami udało im się odwiedzić w 6 tygodni 16 państw i dotrzeć aż do Azji.

Na Ukrainie spalił im się akumulator i auto odmówiło posłuszeństwa, ale dzięki pomocy Saszy udało im się ruszyć dalej. Na Krymie zakopali się po uszy w plażowym piachu ale znów z pomocą przyszli Ukraińcy. Próbowali dostać się do Czarnobyla i szukali radzieckich radarów. Z trudem udało im się dostać przez granicę do Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawii a potem z niej wyjechać. W Rumunii straszył ich Drakula, a w delcie Dunaju pękła im miska olejowa i bagażnik dachowy. Po 3 tygodniach dotarli do Azji i celu wyprawy – Istambułu.

W Atenach wyprawa stanęła pod znakiem zapytania kiedy skradziono im plecak a w nim dowód rejestracyjny samochodu, bez którego nie mogli przekroczyć granicy i kontynuować podróży. W Albanii strzelano nad ich obozowiskiem a w Chorwacji wylądowali na polu minowym. Byli w Kosowie, Bośni, Czarnogórze, Macedonii i Serbii.

Nurkowali z delfinami, na Ukrainie odnaleźli dom prapradziadków, przejechali wysokogórską Szosę Transfogaraską, byli w tureckiej łaźni, a także znaleźli dziesiątki pięknych dzikich plaż. Poznali wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym ich wyprawa zakończyła się sukcesem.

Podczas tej wyprawy odwiedzili 16 państw, co sprawia że ich stary bus Supertramp odwiedził już 28 państw. W poprzednim roku udało im się dojechać do zachodniego krańca Europy i oglądać Afrykę z Gibraltaru. W Szwajcarii musieli w deszczu wymienić skrzynie biegów z pomocą pastora, w Barcelonie skradziono im wszystkie bagaże a we Francji przez 6 godzin pchali w nocy busa pod prąd na autostradzie. Uciekali przed bykiem i niedźwiedziem i zobaczyli najpiękniejsze miejsca Europy. Potem ich aresztowano.

Dopiero zakończyła się tegoroczna wyprawa a już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej, czwartej już, wyprawy w ramach projektu Busem Przez Świat. W tym roku ruszają na 3 miesiące do Ameryki. Ponad 20 tysięcy kilometrów przez Kanadę, USA i Meksyk.

Categories: Na tapecie, Różności
Tags: WOK

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker