Wygraj indeks Start2star

Maj to czas matur i planowania swojej przyszłości, dotyczącej dalszego kształcenia w szkołach wyższych. Teoretycznie wszyscy maturzyści mają prawo do bezpłatnych studiów – w praktyce sytuacja wygląda inaczej. Miejsce na publicznej uczelni, na wymarzonym kierunku, bez opłaty czesnego, to wygoda dla mniejszej części absolwentów szkół średnich.

Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich (Fundator programu) z myślą o młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludziach po raz piąty przeprowadza program stypendialny. Start2Star to projekt, dzięki któremu dwudziestu studentów przez cały okres studiów otrzyma miesięcznie  1300 zł brutto stypendium. Celem projektu jest inwestowanie w młodych ludzi pochodzących z niezamożnych rodzin. – Bardzo się cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli przyznać stypendia młodym ludziom w ramach projektu Indeks Start2Star. Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej zdolnych maturzystów, którzy potrzebują wsparcia finansowego podczas studiów. – mówi Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi.

W piątej edycji programu stypendialnego organizatorzy postanowili zwiększyć progi dochodowe z 800 do 1000 zł na jedną osobę w rodzinie. Kandydat ubiegający się o indeks Start2Star nie może tylko charakteryzować się wysoką średnią ocen. Oprócz dobrych wyników w nauce istotne są również inne dokonania maturzystów.

Procedura konkursu jest jasna. Na początku należy wejść na stronę www.paga.org.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z jedno stronnicowym esejem, zawierającym uzasadnienie ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek oraz podobnej długości opis aktywności kandydata, dotyczący przedsiębiorczości, edukacji ekonomicznej, społecznej i wolontariatu. Następnie kandydat musi stanąć przed komisją stypendialną by przekonać ją, że właśnie na niego trzeba postawić. Termin zgłoszeń ubiegania się o indeks w V edycji programu mija 16 maja 2012 roku.

(sc)

Categories: Na tapecie, Różności

About Author

Comments

  1. kasia
    kasia 3 sierpnia, 2013, 11:29

    szkoda, że kiedyś nie było takich pomocy.teraz młodzi mogą korzystać z wielu opcji. fajnie,że państwo Czarneccy pomagają innym i dają dobry przykład swoim postępowaniem.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker