Wybory samorządowe 2018

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. W tym dniu wybierzemy radnych rad miejskich i gminnych, powiatowych i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jeśli nie uda się wyłonić wszystkich zwycięzców 21 października, druga tura odbędzie się dwa tygodnie później 4 listopada.

Prezentujemy Państwu kandydatów na funkcję Burmistrzów, oraz Wójta w naszym powiecie.

 

Brzeg Dolny

CUKROWSKI Marek Jan – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOLNOBRZESKA WSPÓLNOTA LOKALNA

Mieszkam w Brzegu Dolnym od ponad 36 lat. To moje miejsce z wyboru – stąd pochodzi moja żona, tu postanowiłem założyć rodzinę, tu urodzili się
i wychowują moi synowie. Decyzja nie była prosta, ale jako człowiek otwarty na zmiany, energicznie wkroczyłem w nowe otoczenie. Zamieniłem pracę naukową na Politechnice Świętokrzyskiej na posadę nauczyciela w Szkole Specjalnej nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 5 w Brzegu Dolnym. Zdobyłem nowe grono znajomych i przyjaciół.
Nigdy nie żałowałem tej decyzji. Tutaj jest moje miejsce.
www.mcukrowski.pl

DRABIK Marta – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARTY DRABIK

FURA Ireneusz – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IRENEUSZA FURY

Z Brzegiem Dolnym związany jestem od zawsze, tutaj się urodziłem i wychowałem, tutaj mieszkali moi dziadkowie, mieszkają moi rodzice, rodzina, znajomi i przyjaciele. Moja praca na rzecz samorządu dolnobrzeskiego trwała przez 18 lat, podczas których mieszkańcy mogli mnie poznać jako dobrego gospodarza, który zajmował się działalnością w zakresie zieleni, oczyszczania miasta oraz usług komunalnych, dbając o ład przestrzenny. Natomiast współpracownicy, z którymi miałem przyjemność pracować poznali mnie jako otwartego i wyrozumiałego przełożonego, potrafiącego słuchać i doceniać.
www.kwwif.pl

MAZUR Janusz Ryszard – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW – DOLNOBRZESKIE POROZUMIENIE SPOŁECZNE

PIREK Paweł Stefan – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA PIRKA – DOLNOBRZESKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA

Otrzymał poparcie Dolnobrzeskiej Inicjatywy Samorządowej w wyborach samorządowych 2018.
Aktualnie zastępca burmistrza Brzegu Dolnego, absolwent Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania oświatą i informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Pracował jako nauczyciel i pełnił funkcję dyrektora szkoły. Od 1994 roku związany z samorządem dolnobrzeskim.

 

URAN Katarzyna – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI DOLNOBRZEŻANIE

Mandat Radnej uzyskałam w 2006 roku. Do wyborów szłam z konkretnym programem wyborczym. Miałam ambitne plany i ogromną chęć działania. W ciągu 4 lat zrealizowałam wszystkie swoje postanowienia wyborcze. Na kolejną kadencję zostałam wybrana z pośród sześciu kandydatów, uzyskując jeszcze lepszy wynik niż w pierwszej kadencji.
W Radzie Miejskiej pełniłam funkcje 8 lat, obie kadencje przyniosły wymierne efekty mojej pracy. Reprezentowałam mieszkańców okręgu nr 13 (Pysząca, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Grodzanów) oraz całą gminę. W 2006 roku zostałam jednogłośnie wybrana przez Radę Miejską na członka Związku Gmin Bychowo, w którym byłam jednym z dwóch przedstawicieli naszej Gminy.
www.katarzynauran.pl

Wołów

CHMURA Dariusz – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOŁOWSKA KOALICJA OBYWATELSKA
Burmistrz Miasta i Gminy Wołów.
Rodzina: żonaty, dwoje dzieci
Wykształcenie: absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego
Działalność:
– przewodniczący Rady Miejskiej w Wołowie III kadencji w latach 1998-2002,
– przewodniczący klubu radnych IV kadencji Rady w latach 2002-2006,
– członek zarządu Wołowskiego Komitetu Obywatelskiego,

 

CIOŁEK Łukasz Tadeusz – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Z samorządem lokalnym związany od 2006 roku, gdy został najmłodszym radnym w gminie Wołów. Od 2014 jest znowu najmłodszym radnym w powiecie wołowskim i jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.Zawodowo związany z branżą hotelową (w tym 6 lat w międzynarodowej korporacji). Od 5 lat jest równocześnie wykładowcą akademickim. Prywatnie interesuje się lokalną historią, poszukiwaniami skarbów, problemami związanymi z gospodarką narodową oraz rozwojem demokracji. Ma 34 lata, żonaty, jedna córka.

 

CZARNY Paweł – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA CZARNEGO

W listopadzie kończę 40 lat. Mieszkam w Wołowie wspólnie z żoną Kamillą, 8,5 letnim synkiem Stasiem, 4,5 letnią córeczką Zosią.
Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa.
Ukończyłem Studia Wyższe:
– Politechnika Wrocławska – specjalność: Inżynieria Lądowa (Budowa Dróg i Lotnisk),
– Politechnika Śląska w Gliwicach – specjalność: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie (Budowa Mostów),oraz Studia Podyplomowe:
– Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Zarządzanie Firmą – Instrumentarium współczesnego menedżera.

www.pawelczarny.pl

Wińsko

KRYSOWATA-ZIELNICA Jolanta – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOLANTY KRYSOWATEJ

Jest z wykształcenia pedagogiem. Od ponad dwudziestu lat pracowała jako dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy. Jak sama twierdzi – zawsze uprawiała dziennikarstwo, w którym o coś chodziło. Jeśli nie chodziło o nic – rezygnowała i szukała wyjścia. Prowadziła programy interwencyjne, audycje. Funkcję wójta gminy Wińsko piastuje od 2014 roku. Aktywnie działa, wprowadza program rewitalizacji, dokonuje zmian. Prywatnie żona i matka trójki dzieci.

www.krysowata.pl

 

OLEJNICZAK Dariusz Piotr – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZA OLEJNICZAKA

WAWRZYNIAK Adrian Sławomir – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

PKW – Wybory Samorządowe 2018 – POWIAT WOŁOWSKI

Categories: Na tapecie, Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker