Wielka Orkiestra grała też w Brzegu Dolnym

XX jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii.  Do jednej z największych charytatywnych zbiórek przyłączył się tradycyjnie Brzeg Dolny. W sztabie 8 stycznia pracowało 53 wolontariuszy. A w całej Polsce kwestowało ponad 120 tys. osób. Zbiórka ruszyła we wczesnych godzinach rannych. Pieniądze, które większość mieszkańców chętnie wrzucała do puszek, zostaną przekazane na zakup sprzętu dla ratowania życia wcześniaków, oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Jednym z głównych punktów styczniowego grania są popołudniowe spotkania – pełne występów, licytacji oraz tradycyjnego światełka do nieba. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Były gry i zabawy dla dzieci, warsztaty fireshow, oraz profesjonalne studio fotograficzne. Po raz kolejny przepiękne dekoracje z owoców i warzyw zaprezentowała Jolanta Choińska.
Podobnie jak w roku ubiegłym umiejętnościami tanecznymi pochwaliła się formacja taneczna „Rytmy Planety”. Ten wyjątkowy wieczór swoim występem uświetniła także Magdalena Wojtczak, która wykonała artystyczny układ na wstążce. Miłośnicy alternatywnego rocka mogli wysłuchać utworów wrocławskiej formacji Requiem. Mieszkańcy Brzegu Dolnego mieli również okazję zapoznać się z technikami udzielania pierwszej pomocy oraz zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego przygotowanego przez PPSP Wołów i Organizację „CICHOCIEMNI”.
Na specjalne zaproszenie do Brzegu Dolnego przyjechała także legnicka grupa WOPR, która prezentowała łódź motorową, oraz skuter wodny z platformą ratowniczą.
W tzw. międzyczasie można było skosztować wypieków kół gospodyń wiejskich „Jodłóweczek” oraz „Pogolanek”.
Z kolei między występami zespołów trwała licytacja orkiestrowych gadżetów. Wiele ciekawych rzeczy było również w specjalnym sklepiku WOŚP.
Kilka minut po godz. 20.00 rozbłysło światełko do nieba. To niesamowite widowisko zgromadziło tłumy mieszkańców. A dzisiaj rozpoczęło się wielkie liczenie. Jak nas poinformowano w dolnobrzeskim sztabie- w Brzegu Dolnym  zebrano kwotę  23 tysięcy 700 zł.
Z pewnością można powiedzieć, że XX już Finał WOŚP to kolejny sukces. Czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord, który wyniósł ponad 47 mln zł ? Wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Źródło

Categories: Kultura

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker