Wiadukt i rondo oficjalnie już otwarte

otwarcie_wiaduktu_1W piątek przedstawiciele samorządów, instytucji powiatowych oraz wykonawcy spotkali się  na wiadukcie w Brzegu Dolnym, by dokonać oficjalnego otwarcia. O tym, że remont wiaduktu i budowa ronda to bardzo ważne inwestycje o dużym znaczeniu dla całego powiatu –  nie trzeba nikogo przekonywać. Wiadukt był w fatalnym stanie technicznym i remont  był konieczny.
Inwestycja nie była łatwa. Remont wiaduktu wymagał wielu ustaleń i uzgodnień m.in. z PKP, a także ścisłej współpracy między powiatem i gminą Brzeg Dolny. O współpracy między samorządowcami i efektach korzystnych dla mieszkańców mówił były burmistrz Brzegu Dolnego, a obecnie poseł A.M.Skorupa.
Dla ruchu samochodowego w gminie  Brzeg Dolny wiadukt ma kluczowe znaczenie. Zamknięcie tego obiektu na kilka miesięcy pokazało, że przejazd z osiedla Fabrycznego na Warzyń przez przejazd kolejowy zajmuje nawet kilkadziesiąt minut.
Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: dyrektor Tracichleb, starosta Nejman i burmistrz Jastrzębski. Poświęcenia dokonał ks. Jacek Włostowski.
Odnowiony wiadukt jest już czynny i ma służyć mieszkańcom, a rondo poprawić bezpieczeństwo.

Źródło

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker