Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników Taurona

logo-tauron-z-polem-minDo Taurona zgłaszają się zaniepokojeni klienci z informacją, że osoby podające się za pracowników zakładu energetycznego odwiedzają ich w domach i nakłaniają do podpisania nowej umowy. Tauron stanowczo podkreśla, że nie prowadzi takiej akcji sprzedażowej i nie składa ofert w domach klientów.

Przedstawiciele handlowi odwiedzają przede wszystkich ludzi starszych. – W informacjach od klientów dominują sygnały, że zostali nakłonieni przez sprzedawcę do podpisania umowy z nowym dystrybutorem energii. Klienci czują się wprowadzeni w błąd, bo umowa, którą zawarli, jest dla nich niekorzystna. Przy podpisywaniu umowy nie zostali poinformowani o jej konsekwencjach, bo często nie wiedzieli, że w ogóle zmieniają sprzedawcę energii i z czym się to wiąże – mówi Aneta Guzik z zespołu ds. komunikacji biura współpracy korporacyjnej Tauron SA.

A przede wszystkim chodzi o dodatkowe opłaty i osobne faktury za sprzedaż i dystrybucję energii.

– Do domów naszych klientów przychodzą tylko pracownicy techniczni Taurona, by m.in. odczytać wskazania licznika energii. Każdy z nich posiada imienny identyfikator ze zdjęciem. Nikt z Taurona nie namawia klientów, by podpisali w domu nową umowę na sprzedaż energii elektrycznej – podkreśla Guzik.

Osoby poszkodowane mogą uzyskać niezbędne informacje i pomoc pod numerem tel. 555 444 555 oraz w punktach obsługi klienta Tauron.

Categories: Na tapecie, Różności

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker