Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami oraz organizacjami pozarządowymi po raz kolejny organizuje „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” w dniach 22-28.02.2010r.

pomoc_ofiaromTegoroczna akcja przebiegająca, ma zainicjować trwałą współpracę organów administracji rządowej z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz ofiar przestępstw.
Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie społecznej uwagi na potrzeby oraz prawa osób pokrzywdzonych. W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” w sądach i prokuraturach, jednostkach policji organizowane będą dyżury, podczas których pokrzywdzeni będą mogli bezpłatnie uzyskać informacje o przysługujących im uprawnieniach.
Funkcjonariusze Policji powiatu wołowskiego włączają się do akcji min. w tych dniach funkcjonariusze na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wołowie i Komisariacie Policji w Brzegu Dolnym całodobowo będą pełnić dyżury, w trakcie których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły:
• uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień,
• otrzymać egzemplarz KARTY PRAW OFIARY
• uzyskać informację na temat funkcjonowania organizacji i instytucji pomagającym ofiarom przestępstw.
Ponadto w dniach od 22 do 28 lutego br. zostanie uruchomiony telefon 606364011 pod którym będzie można uzyskać informację w ramach w/w akcji.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
Każdego roku w całym kraju z bezpłatnych porad w ramach akcji korzysta około kilkunastu tysięcy osób.

mł.asp. Paweł Adamczak
KPP w Wołowie

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker