Turniej Tańca 25.10.2009 Brzeg Dolny

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Turnieju Tańca który odbył się 25.10.2009 w Brzegu Dolnym.

Klasyczny walc wiedeński, energiczny jive czy skoczny quick step. To tylko niektóre ze stylów tanecznych, jakie mogliśmy podziwiać w trakcie pierwszego dnia Turnieju Tańca Towarzyskiego Amatorów i Hobbystów o Puchar Dyrektora KH-S “Rokita”. W sumie w turnieju wystartowało 100 par w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, juniorzy oraz seniorzy.  Najmłodsi tancerze mają średnio osiem, dziewięć lat. Skąd zatem pasja do tańca?
Jak zapowiadaliśmy w Aktualnościach na parkiecie miały pojawić się pary z Brzegu Dolnego. Niestety tancerze wymagają dłuższego przygotowania, dlatego zrezygnowali z pokazu. Za to swoje umiejętności zaprezentowały pary ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS z Warszawy, które zdobyły spore uznanie w oczach publiczności. Po kilku godzinach rozgrywek wyłoniono zwycięzców, wręczono medale, dyplomy oraz puchary.
Dodatkowo po raz pierwszy właśnie w Brzegu Dolnym odbył się historyczny Turniej Tańca “Integra”, w którym wzięły udział pary pełnosprawne z niepełnosprawnymi w kategorii Senior Hobby.
Z niezwykle trudnym zadaniem przyszło się zmierzyć grupie sędziowskiej. Po zakończonym turnieju przyszedł czas na wyniki. III miejsce w stylu latynoamerykańskim zajęła m.in. para z Tarnowa – członkowie Stowarzyszenia Cross, którzy wykazali się dobrą techniką oraz wyczuciem rytmu. Wyróżnienie szczególnie, ponieważ partner – Wieńczysław Leszyński jest niewidomy.
Tego typu spotkania są niezwykle ważne, gdyż poprzez wspólną integrację oraz taniec, osoby niepełnosprawne mogą polepszać orientację przestrzenną, co jest częścią rehabilitacji, ale także rozwijać swoje pasje.
W trakcie drugiego dnia Turnieju Par Mistrzowskich o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego wystartowało 120 par z 46 klubów z całej Polski. Tancerze zmagali się w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich w dwóch kategoriach wiekowych – poniżej i powyżej 15 roku życia.
Walca angielskiego i wiedeńskiego najlepiej wykonali: Natalia Skwarek i Marcin Szramowski (Dance Center), Katarzyna Mościcka i Michał Linkowski (ST NOVOMEX Opole), Oktawia Talabska i Adrian Mleczek (WEGA Lwówek Śląski), Magdalena Kwaśniak oraz Michał Rowiński (ST TLACH Wrocław),  Anna Gądela i Konrad Paprocki (TANGO -STYL Mirków) oraz Judyta Mazurek i Michał Łukasik (ST TLACH Wrocław).
Kolejno tancerze zaprezentowali swoje umiejętności w niezwykle rytmicznych tańcach latynoamerykańskich, które zdecydowanie są bardziej widowiskowe, niż standardowe. Nie zabrakło jive’a, rumby czy salsy. Mistrzowskim pokazom bacznie przyglądał się dziesięcioosobowy skład sędziowski.
Tym samym ponownie wyróżniono sześć par wśród których znaleźli się Zuzanna Stróżyk i Adrian Tarbiarczyk (C.T. WYPYCH Kalisz), Katarzyna Mościcka i Michał Linkowski (ST NOVOMEX Opole), Oktawia Talabska i Adrian Mleczek (WEGA Lwówek Śląski), Kaja Kowalska i Michał Rozpędowski (CANTINERO Tomaszów Mazowiecki), Małgorzata Janczewska i Łukasz Kosiński (Akademia Tańca Warszawa) oraz Dominika Nowak i Bartosz Lech (Gracja Zielona Góra). Pięciu parom nadano nowe kategorie tańca.
Impreza już po raz trzeci została zorganizowana przez wrocławskie Studio Tańca “Gemar”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki CROSS oraz Kompleks Hotelowo-Sportowy “Rokita”.

Tekst pochodzi z serwisu BD

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker