Święto rolników w Naborowie

Naborów był w tym roku gospodarzem gminnych dożynek – święta rolników. Kolorowe wieńce wykonane przez mieszkańców trzynastu sołectw, koła gospodyń wiejskich i indywidualnych rolników, a także owoce tegorocznych zbiorów i wypieki ustawiono przed sceną. O godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta msza św. podczas, której dziękowano Bogu za tegoroczne zbiory. Ten rok był trudnym rokiem dla rolników. Na ilość zebranych płodów i ich jakość ma przede wszystkim pogoda, a ta nie rozpieszczała.
Starosta i starościna dożynek przekazali burmistrzowi dwa bochny chleba wypieczonego ze zboża z tegorocznych zbiorów.Tradycją dożynek jest dzielenie się chlebem. W tym roku oprócz burmistrza Stanisława Jastrzębskiego chleb wśród uczestników dożynek dzielili ks. dziekan Józef Lubczyński oraz radna Dorota Połozowska.
Swój list do rolników z naszej gminy przekazał Marek Łapiński – marszałek województwa dolnośląskiego. Z uwagi na wiele obowiązków nie mógł być obecny na uroczystościach w Naborowie.
Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęło się świętowanie i zabawa. Na scenie wystąpił Chór “Radość”, kapela “Marciny z Marcinowa”, kapela biesiadna oraz zespoły  “ABC”, “Secret” i “Romantic”.

Źródło

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker