STOP! „fabryce papierosów” – akcja CBŚ

Policjanci CBŚ zlikwidowali najnowocześniejszą do tej pory w Polsce, nielegalną linię produkcyjną wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonej realizacji przechwycili ponad 2 miliony papierosów tam wyprodukowanych, 2 tony tytoniu oraz inne komponenty do dalszej produkcji. W sprawie zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją i ich dystrybucją. Sprawcom grozi teraz nawet do 15 lat więzienia.

fabryka_papierosowPolicjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalną produkcją papierosów i ich dystrybucją. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Mimo tego, że grupa za wszelką cenę starała się zacierać ślady swojej przestępczej działalności, policjanci zlokalizowali miejsce, gdzie produkowano nielegalnie wyroby tytoniowe, podrabiając oryginalne papierosy Marlboro. Sprawcy na paczkach umieszczali napisy w języku rosyjskim, co w razie wpadki miało zmylić trop, sugerując organom ścigania, że papierosy pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy, a nie były produkowane na Dolnym Śląsku.

Po zgromadzeniu odpowiedniego materiału i zlokalizowaniu miejsca produkcji, policjanci przeprowadzili realizację. Wkroczyli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Oborniki Śląskie. Funkcjonariusze weszli do pomieszczeń gospodarczych, tam znajdujących się, w momencie gdy odbywała się tam właśnie produkcja. Kompletnie zaskoczeni członkowie grupy przestępczej próbowali jeszcze uciekać, jednak bezskutecznie.

Na miejscu, w kilku pomieszczeniach zabezpieczono kompletną linię produkcyjną, która według przedstawiciela producenta oryginalnych papierosów jest do tej pory najnowocześniejszą linią zlikwidowaną przez policjantów w Polsce. Funkcjonariusze przechwycili także ponad 2 miliony wyprodukowanych tam papierosów o wartości ponad miliona złotych, dwie tony tytoniu, z którego miały być wyprodukowane kolejne partie towaru oraz bibuły, filtry, akcyzy i inne komponenty służące do produkcji wyrobów tytoniowych. Na policyjny parking trafiły też samochody, którymi wyprodukowany towar był wywożony.

W wyniku przeprowadzonej realizacji policjanci zatrzymali 5 osób (4 mężczyzn i kobietę) w wieku od 20 – 60 lat. Wszyscy to mieszkańcy powiatu wrocławskiego. Czterech z zatrzymanych już zostało tymczasowo aresztowanych. Wszystkim podejrzanym za przestępstwa, których się dopuścili, w zależności od roli w nielegalnym procederze grozić teraz może kara nawet do 15 lat więzienia.

mł. asp. Paweł Petrykowsk

KWP we Wrocławiu

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker