Śpiewająco u partnerów

Na zaproszenie naszego partnerskiego, niemieckiego samorządu– Powiatu Harburg,
w Regionalnym Festiwalu Zespołów Ludowych w Winsen, w Dolnej Saksonii, wziął udział Zespół Warzęgowianie.

Przez trzy dni Winsen, czyli stolica naszego partnera z Niemiec – Powiatu Harburg, była festiwalową stolicą landu Dolna Saksonia. Od 20 do 22 maja na 3 scenach prezentowało się około 40 zespołów folklorystycznych i prawie 1000 uczestników z całych Niemiec. Wśród nich 20 osobowa delegacja powiatu wołowskiego, czyli znany wszystkim Zespół Warzęgowianie – ostatnio laureat III miejsca w finale edycji zimowej Listy Przebojów Ludowych Polskiego Radia Wrocław. Jak mówią sami o sobie “Warzęgowianie” to kontynuator najlepszych utworów i tradycji Zespołu Pieśni i Tańca “Warzęgowo”, który działał w latach 1974-1998. Zespół przygotował specjalny program i w kilku występach zaprezentował dolnośląskie tańce i pieśni, promując tym samym nasz region. Warto zaznaczyć, że Warzęgowianie zostali w szczególny sposób uhonorowani, bowiem wspólnie
z Zespołem Tanecznym z Winsen wzięli udział w oficjalnym otwarciu festiwalu na scenie głównej! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.
Jednocześnie dziękujemy serdecznie Gminie Wołów oraz PKS Wołów za wsparcie w organizacji wyjazdu zespołu. Cieszymy się, że dzięki współpracy mogliśmy zaprezentować w świecie naszych lokalnych artystów ludowych.

źródło

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker