Slot Art Festiwal 4-8 Lipca 2017

SAF2017_plakat_PODGLAD4 lipca rusza Slot Art Festival – pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu k/Wrocławia kilka tysięcy młodych, twórczych osób. SAF to miejsce spotkania poszukiwaczy inspiracji, fanów najróżniejszych gatunków muzyki, miłośników kuglarstwa, aktywistów, wszelkich sztuk i rzemiosł, a przede wszystkim – ludzi pełnych pasji i poszukujących inspiracji.

Program festiwalu to 5 sekcji, które pomagają odnaleźć się w ogromnym bogactwie i różnorodności:

ponad 150 WARSZTATÓW, od artystycznych poprzez sportowe i językowe, aż po różne wymiary rozwoju osobistego i dziedziny zupełnie nietypowe;

kilkadziesiąt KONCERTÓW na scenach prezentujących zarówno gwiazdy, jak i odkrycia muzyczne wielu gatunków;

dziesiątki SPOTKAŃ z ekspertami w formie wykładów, paneli, dyskusji, wieczorów literackich i stoisk inicjatyw społecznych;

sekcja WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH, w której nie zabraknie wystaw, spektakli teatralnych i kabaretowych oraz filmów fabularnych i dokumentalnych;

na terenie festiwalu funkcjonują też MIEJSCÓWKI, czyli kafejki i przestrzenie, z których każda ma inną aranżację, klimat i ofertę wydarzeń, a wszystkie zapraszają do spotkań, rozmów i nawiązywania relacji.

A to wszystko w niezwykłej scenerii gigantycznego pałacu, który kiedyś był największym na świecie Opactwem Cystersów. SLOT to małe miasteczko, które istnieje tylko kilka dni w roku i które sami sobie budujemy. Dołącz do grona jego twórców i mieszkańców!

W tym roku na dużej scenie usłyszymy m.in. Mikromusic, Grubsona, xxanaxx, Pablopavo i Ludziki. Wśród klubowych dźwięków pojawi się m.in. nowy projekt Magdy Pasierskiej z Me, Myself & I oraz DJ Feel X, a dziesiątki innych koncertów odbędą się na scenach: HC/Punk, hiphopowej, folkowej, unplugged, konkursowej, spontanicznej a także doświadczalnej, gdzie nocą, pod sklepieniem gotyckiej katedry w muzyczne podróże zabierze nas m.in. Sutari i tworzona w trakcie festiwalu slotowa orkiestra.

Warsztaty na Slot Art Festivalu są wyjątkowe. Codziennie, w trzech turach odbywa się ponad 150 zajęć. Przez cztery dni festiwalu uczestnicy mogą przychodzić na te same warsztaty, pogłębiając swoje umiejętności, bądź codziennie próbować czegoś nowego. Czego można nauczyć się na slotowych warsztatach?  Wszystkiego, co zaproponowali pasjonaci – wolontariusze, którzy je prowadzą. Choćby tureckiej sztuki malowania na wodzie, kowalstwa, języka esperanto, podstaw fundraisingu, le parkour i krav magi, tańca irlandzkiego i beatboxu, czy żonglerki wieloosobowej. Możliwości jest naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2017 w Lubiążu na Dolnym Śląsku.

P.S. W tym roku Slot Art Festival odbywa się już 25 raz 🙂

Categories: Kultura

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker