Slot Art Festival 10-14 Lipca 2018, Lubiąż koło Wrocławia.

10 lipca rusza Slot Art Festival – pięciodniowa impreza gromadząca w Lubiążu k/Wrocławia kilka tysięcy młodych, twórczych osób. SAF to przede wszystkim miejsce spotkań – spotkań twórców i poszukiwaczy, artystów i fanów, miłośników, aktywistów, pasjonatów, a przede wszystkim spotkań człowieka z człowiekiem, ze sztuką, z dźwiękiem, ze słowem, z głębią.

Program tego wydarzenia to 5 sekcji, które pomagają odnaleźć się w ogromnym bogactwie i różnorodności:
ponad 150 WARSZTATÓW, od artystycznych poprzez sportowe i językowe, aż po różne wymiary rozwoju osobistego i dziedziny zupełnie nietypowe;
kilkadziesiąt KONCERTÓW na kilku scenach prezentujących zarówno gwiazdy, jak i odkrycia muzyczne wielu gatunków;
dziesiątki SPOTKAŃ z ekspertami w formie wykładów, paneli, dyskusji, wieczorów literackich i stoisk inicjatyw społecznych;
sekcja WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH, w której nie zabraknie wystaw, spektakli teatralnych i kabaretowych oraz filmów fabularnych i dokumentalnych;
na terenie festiwalu funkcjonują też MIEJSCÓWKI, czyli kafejki i przestrzenie, z których każda ma inną aranżację, klimat i ofertę wydarzeń, a wszystkie zapraszają do spotkań, rozmów i nawiązywania relacji.

A to wszystko w niezwykłej scenerii gigantycznego pałacu, który kiedyś był największym na świecie Opactwem Cystersów. SLOT to małe miasteczko, które istnieje tylko kilka dni w roku, które budujemy sami i każdy dokłada do niego to, co tylko on sam posiada. Dołącz do grona jego twórców i mieszkańców!

Na dużą scenę w tym roku zaprosiliśmy m.in.: Luxtorpedę, The Coals, G00rala, Łonę i Webera oraz Laboratorium Pieśni. W katedrze zagra m.in. Kroke, Lor i Sebastian Wypych. Otrzymaliśmy też ponad 100 zgłoszeń na scenę konkursową, gdzie zagra 12 zespołów. Poza tym działa scena folkowa, klubowa, rockowa i hiphopowa, a na koniec festiwalu do filmu niemego na żywo zagra slotowa orkiestra złożona z uczestników.

Warsztaty na Slot Art Festivalu są wyjątkowe. Codziennie, w trzech turach odbywa się ponad 150 zajęć. Przez cztery dni festiwalu uczestnicy mogą przychodzić na te same warsztaty, pogłębiając swoje umiejętności, bądź codziennie próbować czegoś nowego. Czego można nauczyć się na slotowych warsztatach? Wszystkiego, co składa się na SZTUKĘ ŻYCIA. Wszystkiego, co zaproponowali pasjonaci – wolontariusze, którzy je prowadzą i którzy chcą się dzielić swoim życiem z innymi. Choćby tureckiej sztuki malowania na wodzie, kowalstwa, języka esperanto, podstaw fundraisingu, le parkour i krav magi, tańca irlandzkiego i beatboxu czy żonglerki wieloosobowej. Możliwości jest na tyle dużo, że każdy może wyjechać ze SAF-u bogatszy i z nowymi doświadczeniami.

Festival odbędzie się w dniach 10-14 lipca 2018 w Lubiążu na Dolnym Śląsku.

P.S. W tym roku Slot Art Festival odbywa się już 26 raz 🙂

Categories: Kultura, Na tapecie

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker