Puchar Starosty w rękach HDK Brzeg Dolny!

5 listopada 2011 r. na hali OSiR w Wołowie odbył się II Powiatowy Turniej Siatkówki III sektorów. Pomimo, że zabrakło sektora przedsiębiorców powiatowych impreza była doskonałym pokazem determinacji, walki i dobrej zabawy. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wołowie, które wspierali: OSIR Wołów, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Razem” oraz Harcerska Organizacja Wychowawczo – Patriotyczna „Cichociemi”.

W szranki o puchar Starosty Wołowskiego stanęły drużyny:
Komenda Powiatowa Policji w Wołowie (finaliści z roku poprzedniego), Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie, Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Stowarzyszenie Inicjatywa Samorządowa „Razem”, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Brzeg Dolny, Rada Miejskiejska i Organizacja Pozarządowa Klub MKS „Rokita” Brzeg Dolny, Harcerska Organizacja Wychowawczo – Patriotyczna „Cichociemni”, Starostwo Powiatowe w Wołowie.

Uczestnicy zapewnione mieli napoje, wyżywienie przygotowane przez niezastąpione Panie ze Stowarzyszenia Jezierzyca z Krzelowa oraz zabezpieczenie medyczne (która na szczęście nie zostało wykorzystane) zorganizowane przez Harcerską Organizację Wychowawczo – Patriotyczną „Cichociemni” . Swojski klimat unosił się na hali za sprawą przepysznych pierogów oraz domowej roboty smalcu, żaden uczestnik nie mógł oprzeć się pokusie tak pysznego jedzenia.

Ale wracając do tematu, czyli turnieju siatkówki, został on otwarty przez Starostę Wołowskiego Marka Gajosa, który przez całą imprezę aktywnie dopingował wszystkie drużyny. Bój o pierwsze miejsce był zaciekły a o brawurowy sportowy komentarz zadbał Pan Grzegorz Kucharczyk. Żadna piłka setowa lub meczowa nie uszła jego uwadze.

W tym roku został wprowadzony do regulaminu nowy przepis, który nakazywał aby podczas meczu na boisku znajdowały się przynajmniej dwie kobiety. Panie nie dość, że nadawały „powabu” każdej z drużyn to niejednokrotnie umiejętnościami sportowymi dorównywały panom. Po długich sportowych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy turnieju.

Miejsce I – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Brzeg Dolny
Miejsce II – Komenda Powiatowa Policji w Wołowie
Miejsce III – Stowarzyszenie Inicjatywa Samorządowa „Razem”
Miejsce IV – Komenda Państwowa Straży Pożarnej w Wołowie
Miejsce V – Rada Miejska i Organizacja Pozarządowa Klub MKS „Rokita” Brzeg Dolny
Miejsce VI – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym
Miejsce VII – Starostwo Powiatowe w Wołowie
Miejsce VIII – Harcerska Organizacja Wychowawczo – Patriotyczna „Cichociemni”

Wyróżniona została także najlepsza zawodniczka turnieju – Pani Stanisława Makulus (KPSP Wołów) oraz najlepszy zawodnik Pan Leszek Łapszański (ISS Razem).

Puchar Starosty został przekazany Honorowym Dawcom Krwi przez ubiegłorocznego zwycięzcę Komendę Powiatową Policji w Wołowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz upominki z rąk Starosty Wołowskiego Marka Gajosa oraz Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom czynnie wspierającym imprezę dziękujemy i zapraszamy na kolejną w następnym roku!

Źródło

 

Categories: Na tapecie, Sport

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker