Przygodowy raj na orientację “Tropiciel” w Gminie Wołów

Przygodowy rajd na orientację – czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Tak organizatorzy opisują to, co najważniejsze w tej dwudniowej imprezie.

Tropiciel 8 odbędzie się 18-19 maja 2012 roku na terenie Gminy Wołów. Baza rajdu została ulokowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji (nowa hala) przy ul. Panieńskiej 4. Organizatorzy przygotowali cztery trasy o różnym poziomie trudności, po pokonaniu których uczestnicy mogą zdobyć miano Tropiciela.

Krótki opis tras

Trasa piesza (40 km) z 12 godzinnym limitem czasowym.

Trasa piesza rozszerzona (60km) z 16 godzinnym limitem czasowym. Przeznaczona dla osób, które trasę podstawową traktują jako rozgrzewkę. Mimo, iż w znacznym stopniu pokrywa się z trasą pieszą (40 km), to charakteryzuje ją przede wszystkim większa trudność.

Trasa piesza nawigacyjna (trasa podstawowa) klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych. pierwszej kolejności brana jest pod uwagę najkrótsza odległość, w której pokonano całą trasę rajdu. Długość trasy to 40km. Limit czasowy – 12 godzin.  Aby sprawdzić umiejętności nawigacyjne, drużyny są wyposażane w tzw. “czarne skrzynki” trackery GPS, rejestrujące każdy krok. Po ukończeniu rajdu, trasy są sczytywane i oceniane przez sędziów.

Trasa rowerowa to przygoda na rowerze z mapą i kompasem, dla osób uzależnionych od rowerowych eskapad. Długość trasy to 40km a limit czasowy by ją pokonać – 6 godzin. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Categories: Sport
Tags: Sport

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker