Pokaz modeli latających

W dn. 01.05. br. o godz. 17:00 na stadionie miejskim w Wołowie odbyły się pokazy modelarskie organizowane przez Klub Modelarski „Skorpion” Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Dzięki pomocy Pana Wiesława Węglarowicza mogliśmy obejrzeć nieprawdopodobne ewolucje wykonane modelami śmigłowców z napędem elektrycznym przez Łukasza Matuszek z Wrocławia – jednego z członków klubu – pasjonatów latania śmigłowcami. Swoje modele samolotów z napędem elektrycznym zaprezentował pan Tadeusz Jezierski z Brzegu Dolnego. Niestety, z uwagi na wiatr i brak stabilności modelu nie udało się wykonać zdjęć kamerą z samolotu, film był wykonany kamera przymocowana do daszka czapki ( tak jak to widzą oczy).

Oprócz tego odbyło się strzelanie rakietami o małej mocy. Rakiety po otwarciu spadochronu bądź taśmy lądowały poza stadionem.

Serdecznie dziękuję Portalowi Wołów, który jako jedyny podczas pokazów przygotował serwis filmowo – fotograficzny. Mam nadzieję, ze zarówno film jak i zdjęcia pozwolą widzom przybliżyć to, co działo się podczas pokazów.

Klub Modelarski „Skorpion” działający przy WOK

Categories: Różności
Tags: Hobby, Modele

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker