Pierwszy dzwonek

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje – czas wypoczynku, dobrej zabawy i relaksu – dobiegły końca. Uczniowie i nauczyciele wrócili dziś do szkół na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Jest to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę, poznają nowe koleżanki i kolegów, a także wchodzą w nowy etap swojego życia.

Wszystkim uczniom z Gminy Wołów życzymy dużo wytrwałości, szybkiego przyswajania materiału i szczęścia. Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dla Was wspaniałym przeżyciem, pełnym ciekawych informacji, a także zabawy.

Na pocieszenie informujemy, że do następnych wakacji zostało tylko 9 miesięcy, 3 tygodnie i 3 dni, co daje w sumie 298 dni wytężonej pracy.

Źródło

 Witaj szkoło!

Rozpoczął się wrzesień, słońce nie opala już tak intensywnie jak miesiąc wcześniej, szybciej zapada zmrok, zatem czas przypomnieć sobie o szkole i nowych edukacyjnych wyzwaniach. W tym roku inauguracja roku szkolnego przypadła 3 września.
Z entuzjazmem dzieci i młodzież powracają do swoich klas, znajomych i przyjaciół. W tym roku edukację w naszych szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczęło 410 uczniów, dzięki temu otwartych zostało 15 oddziałów (o jeden więcej niż planowano). Powiatowe szkoły kuszą ciekawą ofertą edukacyjną, kadrą nauczycielską oraz licznymi sukcesami.
Od 1 września 2012 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy ramowych planów nauczania. Wprowadzone zmiany to:
•    inna niż dotychczasowa konstrukcja ramowego planu nauczania;
•    na nowo zdefiniowane godziny do dyspozycji dyrektora szkoły;
•    nieuwzględnienie wymiaru godzin na zajęcia religii/etyki i na nauczanie języka mniejszości narodowych, etnicznych lub języka regionalnego – wymiar godzin na te zajęcia będzie określony w odpowiednich rozporządzeniach;
•    określenie liczby godzin na zajęcia rewalidacyjne dla ucznia niepełnosprawnego w oddziale ogólnodostępnym i integracyjnym (2 godziny tygodniowo).

W trakcie spotkania dyrektorów szkół w Starostwie Powiatowym w Wołowie 29 sierpnia 2012 r., zgłoszona została pełna gotowość do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zakończone zostały remonty prowadzone wewnątrz szkół. W trakcie realizowane są dwie duże powiatowe inwestycje związane z wykonaniem elewacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wołowie oraz Zespole Szkół nr 4.

Wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Źródło

 

Categories: Na tapecie, Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker