Obywatele wygrali z reformą Gowina!

Sejm przyjął obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych. Oznacza to, że zlikwidowany 1 stycznia 2013 r. Sąd Rejonowy w Wołowie ma szansę zostać przywrócony. Pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się ponad 150 tyś Polaków. W Gminie Wołów akcję zbierania podpisów koordynowali wspólnie pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z pracownikami Sądu Rejonowego w Wołowie. Podczas kilkudniowej akcji w różnych miejscach miasta oraz wsiach udało się zebrać 1518 podpisów.

W zatrzymanie reformy byłego już Ministra Jarosława Gowina zaangażowany był też Burmistrz Dariusz Chmura, który wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach sejmowych poświęconych tej kwestii. Gmina Wołów wraz z przedstawicielami Sądu Rejonowego w Wołowie organizowała także wyjazdy do Warszawy na akcje demonstracyjne przeciw reformie.

W świetle dzisiejszych wiadomości wszystko wskazuje na to, że Sąd Rejonowy w Wołowie, który obecnie został przekształcony w wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej ma szansę zostać przywrócony. Wszystko zależy jednak od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który może podpisać ustawę, złożyć wniosek o jej ponowne rozpatrzenie przez Sejm lub wystąpić do trybunału konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności ustawy z Konstytucją RP.

Źródło

Categories: Powiat, Wołów
Tags: Wołów

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker