Obchody XXX lecia Solidarności

Ubiegły weekend w Wołowie obfitował w atrakcje. Sobota 18 września była dniem nieoficjalnych obchodów 30-lecia powstania „Solidarności”, które uświetniły występy gwiazd – legendarnego kabaretu Elita, zespołu rockowego Oddział Zamknięty oraz Strachów Na Lachy. Mimo chłodu publiczność dopisała bardzo licznie. Wesołe miasteczko, stoiska z zabawkami i balonami, waterballe przyciągały rodziców z dziećmi.

Sporo osób z zainteresowaniem obejrzało wystawę prac, jakie uczniowie gimnazjów, szkół podstawowych i nawet przedszkoli dostarczyli na konkurs plastyczny z okazji jubileuszu „Solidarności”. Pomysłowość młodych ludzi okazała się zdumiewająca! Oczywiście wyłoniono zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone przez Burmistrza w szkołach. W konkursie dla szkół podstawowych zwyciężyli: 1. Krzysztof Podbucki ze Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie, 2. Dominika Wałęska ze Szkoły Podstawowej w Lubiążu i 3. Sandra Nadolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołowie. W konkursie plastycznym dla gimnazjów nagrodzeni zostali: 1. Sara Kudyba z Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie, 2. Jakub Kusz z Gimnazjum w Lubiążu i 3. Paulina Grzegorczyk z Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie.
Było jeszcze jasno, kiedy na scenę wyszedł kabaret Elita. Burmistrz witając wcześniej mieszkańców gminy na stadionie wyjaśnił, że Elita rozbawiała ludzi w smutnych czasach, jakimi były lata pod panowaniem komunistów, a dziś jest jakby pomostem łączącym pokolenia. Gdy zapadł zmrok i Oddział Zamknięty rozpoczął koncert, pod sceną były już tłumy, nie tylko młodych. Przy przebojach takich jak „Ten wasz świat”, „Gdyby nie ty” czy „Andzia i ja” publiczność szalała, a nawet pokaźna grupka dziewcząt została zaproszona na scenę, gdzie tańczyła i śpiewała z zespołem. Podobne emocje towarzyszyły występowi grupy Strachy Na Lachy – wyciągnięte do góry ręce, śpiewane razem z artystami piosenki i ogólna euforia.
Dopiero w bardzo późnych godzinach nocnych zabawa się zakończyła i niezmiernie zadowolona publiczność rozeszła się do domów.

(mwk)

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker