Nowy rozkład jazdy pociągów

Znamy projekt nowego rozkładu jazdy pociągów. Będzie więcej szynobusów Kolei Dolnośląskich.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz spółki PKP Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie pracują nad nowym rozkładem jazdy, który ma wejść w życie od 13 grudnia. Zmian będzie sporo, choć – uwaga – projekt nie uwzględnia połączeń dalekobieżnych obsługiwanych przez PKP Intercity.

rozklad_pkp

(© Tomasz Hołod)

– W grudniu przejmujemy od Przewozów Regionalnych trzy pojazdy – mówi Andrzej Cichowicz z Kolei Dolnośląskich. – W oparciu o nie uruchomimy między innymi 8 kursów z Wrocławia do Trzebnicy i późnowieczorny pociąg z Wrocławia do Legnicy. Poza tym zwiększamy liczbę połączeń z Kłodzkiem. Jest ich 5, a w nowym rozkładzie jazdy będzie 7. Przejmujemy też obsługę linii Legnica – Bolesławiec – Lwówek Śląski – Jelenia Góra.

Od marca 2010 roku Koleje Dolnośląskie wzbogacą się o kolejny szynobus. Ma kursować pomiędzy Węglińcem a Zgorzelcem, umożliwiając pasażerom dojazd na pociągi elektryczne do Wrocławia.
Andrzej Cichowicz zastrzega, że projekt jest ciągle w obróbce. O ile liczba kursów jest mniej więcej ustalona, to o godzinach odjazdu nic pewnego powiedzieć nie można.

Projekt rozkładu jest na ogół dobrze przyjmowany przez pasażerów. Ale np. gdyby poranny pociąg z Jeleniej Góry do Legnicy (godz. 4.59) odjeżdżał 10-15 minut wcześniej, można by nim zdążyć do pracy lub szkoły na 8. Uwagi na temat zmian w rozkładzie jazdy można przesyłać na adres urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu: umwd@dolnyslask.pl.

Najważniejsze propozycje zmian kursowania pociągów na Dolnym Śląsku

Wrocław – Głogów
Z dziewięciu pociągów kursujących codziennie na trasie z Głogowa do Wrocławia przez Wołów w projekcie nowego rozkładu jazdy ostały się tylko trzy (o 5.32, 6.24 i 16.26). Kolejne trzy będą kursować jedynie od poniedziałku do piątku (7.20) lub w niedzielę (15.34 i 18.28).

Piotr Kanikowski
Więcej

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker