“Muza na Zamku” Michał Zygmunt

Za nami kolejny koncert z cyklu „Muza na Zamku”. Dla tych, którzy szukają czegoś więcej w muzyce zagrał Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor pochodzący z naszego powiatu.
Kameralnie, nastrojowo, ciepło – tak określić można atmosferę koncertu, który odbył się w piątkowy wieczór w Sali Sesyjnej starostwa. Bożonarodzeniowa dekoracja sali nadała temu muzycznemu wieczorowi dodatkowej odświętnej aury. W czasie ponad godzinnego koncertu usłyszeliśmy kompozycje autorskie Michała pochodzące z płyt „Organic” i „Światy”. Po ilości sprzedanych płyt po koncercie można stwierdzić, że twórczość artysty bardzo spodobała się słuchaczom. Jest to na pewno muzyka, która pozytywnie nastraja i odpręża i świetnie nadaje się na długie, zimowe wieczory. A ten piątkowy ci, którzy przyszli na koncert, zaliczyli bez wątpienia do udanych. Był to już trzeci koncert Michała Zygmunta na Zamku, i jak powiedział sam artysta pewnie nie ostatni. Na kolejny koncert z naszego muzycznego cyklu zapraszamy już w przyszłym roku, a za profesjonalne wsparcie techniczne serdeczne podziękowania składamy Wołowskiemu Ośrodkowi Kultury.

Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor. Studiował gitarę na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk debiutował w czerwcu 2008 roku płytą Światy, uznaną przez  dziennikarzy muzycznych za wyjątkowy debiut.  W recenzjach nazwano artystę mistrzem akustycznej gitary jazzowej a jego muzykę esencją world jazzu. w 2010 ukazała się druga autorska płyta Organic, która jest połączeniem surowego brzmienia gitar akustycznych z głęboką miłością do muzyki świata.

Możliwości gitary akustycznej w rękach Michała ukazują nowe oblicze tego instrumentu. Michał Zygmunt łączy w sobie wysokiej klasy wirtuozerię, wrażliwość i spontaniczność. Dzięki czemu charyzmatycznie wciąga w atmosferę swojej muzyki, gdzie obok siebie grają cisza, oddech i melodia. Jego muzyka wykracza poza ścisłą definicję jazzu, łącznikiem pozostaje improwizacja. Żywiołowy i ekspresyjny, dojrzale i swobodnie poruszający się w różnych stylistykach, ma olbrzymi potencjał, który rozwija pracując nad kolejnymi projektami.

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker