Most w Brzegu Dolnym

Ponad pół kilometra długości i niemal 16m szerokości będzie miał most, który pod koniec przyszłego roku połączy gminę Brzeg Dolny z gminą Miękinia. Nowa przeprawa jest inwestycją prowadzona w ramach Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej i kosztować będzie 172mln złotych. W imieniu marszałka Rafała Jurkowlańca zapraszamy na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego dla tej inwestycji. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 września,  o godzinie 11.00 w Brzegu Dolnym.

Budowa mostu na Odrze w Brzegu zastąpi dotychczas funkcjonującą przeprawę promową. Inwestycja obejmie również budowę przeszło 6 km dróg dojazdowych, a także budowę mostu na rzece Jeziorce. Ogólny budżet inwestycji wynosi 172.154.595,92 zł, z czego 84.007.735,96 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Odbudowy i Rozwoju. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz pomocy finansowej lokalnego samorządu.

 Budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się jesienią 2011 roku. Jej zakończenie jest planowane na koniec roku 2013. Inwestorem działającym w imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Skanska S.A. Poniżej mapka dojazdowa.

Categories: Brzeg Dolny, Na tapecie, Powiat
Tags: Brzeg Dolny

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker