Kontakt

Back to homepage

MAIL
Tel. 669 49 00 18

Comments

 1. bartlomiejkot1@gmail.com
  bartlomiejkot1@gmail.com 21 czerwca, 2014, 15:52

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wołowa i okolic na koncert w kościele św. Wawrzyńca w ponbiedziałek o 19.00! Wstęp wolny! Fragmentu można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lhcZ_4cdsJw

  Reply this comment
 2. Marek Nienałtowski
  Marek Nienałtowski 9 grudnia, 2014, 22:06

  Poszukuję śladów fotografa Otto Kupke z Wohlau (koniec XIX w.) Są znane jego zdjęcia z okresu wołowskiego. Ktoś o tym nazwisku wykonywał też zdjęcia w Oleśnicy w tym samym czasie. Szukam informacji o tym fotografie. Może pracował w Oleśnicy i miał filię w Wołowie, lub odwrotnie.

  Reply this comment
 3. Fundacja Dr. Max
  Fundacja Dr. Max 16 grudnia, 2014, 10:53

  Wołów nowym przystankiem na szlaku KardioBusu

  KardioBus – symbol kampanii 1000 serc zatrzyma się na cały dzień 18 grudnia w Wołowie przy ul. Piłsudskiego 34, aby przyjmować chętnych na bezpłatne badanie EKG. W godz. 9.00 – 17.00 każdy mieszkaniec tego miasta będzie mógł nie tylko sprawdzić jak pracuje jego serce, ale również skorzystać z porad lekarza wykonującego badanie.

  KardioBus w porozumieniu z Urzędem Miasta będzie przyjmował pacjentów bez skierowania i bez wcześniejszej rejestracji. Ta wyjątkowa mobilna przychodnia przemierza całą Polskę, badając serca mieszkańców większych i mniejszych miejscowości. W Wołowie pojawi się po raz pierwszy, a na pokładzie pacjenci spotkają lekarza specjalistę oraz pielęgniarkę, przygotowującą do badania, które trwa zaledwie kilka minut. Jego wyniki zostaną zapisane na karcie pacjenta, dzięki czemu mogą stać się podstawą do dalszej diagnostyki.

  Kilka słów o kampanii

  Inicjatorem kampanii profilaktycznej 1000 serc jest Fundacja Dr.Max. Nasza akcja została zorganizowana na terenie całej Polski i trwa nieprzerwanie od 16 października tego roku – wyjaśnia Paweł Klimczak z Fundacji Dr.Max – Dotychczas przebadaliśmy ponad 900 serc i dążymy do tytułowej liczby 1000 przebadanych pacjentów. Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie mieszkańcy szczególnie małych miejscowości zwrócą uwagę na problem, jakim w dzisiejszych czasach są choroby układu sercowo-naczyniowego. Podczas ostatnich dwóch miesięcy nasz zespół medyczny wykrył kilka przypadków stanów przedzawałowych oraz bradykardii. To oznacza, że takie akcje są potrzebne, bo pacjenci często nie wiedzą, że mają problem z sercem – dodaje.

  Kiedy zgłosić się do lekarza?

  W Polsce co roku 200 tysięcy osób przechodzi zawał. Jeśli przekroczyliśmy już próg 40. roku życia, borykamy się z dusznościami, kołataniem serca, otyłością, prowadzimy siedzący tryb życia lub jesteśmy uzależnieni od papierosów – powinniśmy niezwłocznie udać się na badania kardiologiczne – wyjaśnia lek. med. Kamil Szyszow, wykonujący badanie podczas kampanii – Serce to wyjątkowo ciężko pracujący organ, stąd istotne jest, aby za każdym razem, kiedy jesteśmy w gabinecie lekarskim lekarza pierwszego kontaktu, poprosić o skierowanie na EKG oraz wykonać pomiar ciśnienia krwi. Tymczasem zapraszamy do naszego KardioBusu! – dodaje.

  Więcej informacji na temat kampanii 1000 serc znajduje się na stronie: http://www.1000serc.pl

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker