Kolejny etap działań ” Bezpieczna droga do szkoły”

dzialania_polPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły” dokonują kontroli pojazdów w rejonie szkół i przedszkola na terenie powiatu wołowskiego pod kątem przestrzegania przepisów przewożenia osób. Od początku września wołowscy policjanci prowadzą intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.

W godzinach rannych funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie patrolują okolice szkół i przedszkoli prowadzą własne działania pod kryptonimem „Pasy”, które mają na celu przede wszystkim zmobilizować kierujących pojazdami do właściwego przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci szczegółowo sprawdzają wyposażenie pojazdów w odpowiednie foteliki oraz właściwe stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 61 pojazdów, w czterech przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne ze względu na stan techniczny pojazdów. A osiemnastu kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za nie dostosowanie do przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP-Wołów
mł.asp. Piotr Lewucha

Categories: Powiat

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker