Homosapiens i Jacek Kulesza 17.10.2009

17 października w Caliście zagrał Homosapiens, supportował ich były kolega z zespołu Jacek Kulesza ze swoim solowym projektem Jacek Kulesza Trio. Mimo niewielkiej publiczności koncert i cała atmosfera była rewelacyjna. Jacek to prawdziwy showman, a w połączeniu z rewelacyjną muzyką to już mieszanka wybuchowa! Homosapiens to zespół którego koncertu ominąć nie można, zaserwowana dawka energii to najlepszy sposób na jesienną depresję. Na tym koncercie nie można było się nudzić i cicho siedzieć pod ścianą, kto był ten wie, a kto nie był jego strata.Kilka słów o artystach
W ciągu sześciu lat między powstaniem Homosapiens (1996), a decyzją o zakończeniu działalności (2002) grupa wydała dwa albumy. Pierwszy, “The Wheel” ukazał się w 1999 roku i został z entuzjazmem przyjęty przez krytyków, a magazyn “Tylko Rock” wyróżnił go nagrodą za debiut roku. Tuż przed nim grupa wzięła udział w festiwalu Jack’a Danielsa w Grecji, gdzie zdobyła główną nagrodę. Zespół zwracał uwagę czerpaniem z wielu muzycznych tradycji i oscylowaniem na pograniczu takich stylów jak psychodeliczny rock, country, rhytm’n’blues czy funk. Porównywano ich do takich formacji jak The Eels, Sparklehorse czy Mercury Rev.

W 2002 roku ukazał się kolejny krążek zatytułowany “Big Frank”. Choć album spotkał się z dobrym przyjęciem, wkrótce potem muzycy podjęli decyzję o zakończeniu wspólnej działalności.

Jacek Kulesza Trio – to wbrew pozorom jeden człowiek, który zawsze występuje na scenie w trójkę – wraz ze swoją walizką i tamburynem. Gitara akustyczna, szczere teksty, piękne melodie i udzielający się uśmiech Jacka dają w efekcie artystę, którego muzyka to wysokich lotów pop spod znaku singer-songwriter.  W JAKTrio oprócz akustycznej gitary, Kulesza wykorzystuje swoiste brzmienie walizki podróżnej i tamburyna, jak również przetworzonych efektów wokalnych. Jest autorem całości muzyki i tekstów, a także gra na wszystkich instrumentach.


Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker