Gimnastyka po nowemu

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym od tygodnia mogą cieszyć się odnowioną salą gimnastyczną. Remont sali był pierwszą inwestycją Zarządu Dróg Powiatowych w Wołowie, który od tego roku jest także odpowiedzialny za prace remontowe w jednostkach powiatu.

Koszt zadania to około 190 000 zł, z tego 70 tys. zł to środki zewnętrzne. W ciągu kilku miesięcy wykonano ogrom pracy – od wymiany instalacji centralnego ogrzewania czy instalacji elektrycznej w pomieszczeniach przyległych, poprzez wymianę stolarki drzwiowej na sali gimnastycznej aż po prace budowlane (np. usunięcie warstw farby na ścianach i sufitach,  naprawa uszkodzonych  tynków, położenie gładzi, malowanie ścian i sufitów itp.). Za wykonanie tej części zadania odpowiedzialne było ZDP, a prace w dużej części wykonywali osadzeni ZK w Wołowie, co pozwoliło na zwiększenie zakresu zadania przy pierwotnie zaplanowanej kwocie (środki przeznaczone zostały przede wszystkim na zakup materiałów budowlanych). Dostawą i położeniem specjalnej podłogi sportowej i wykładziny naściennej oraz montażem wyposażenia sportowego zajęła się natomiast firma Budomas z Wrocławia, wyłoniona w drodze przetargu.

Otwarcie sali zbiegło się z dniem św. Mikołaja i takiż też charakter miała uroczystość. Prym wiedli Mikołajowie i śnieżynki, a atmosfera przepełniona była uśmiechami i dobrą zabawą. Po części oficjalnej uczniowie „zetki” zaprezentowali taniec belgijski, swoje występy miały  cheerleaderki, grupa „steperek” oraz Filip Łukojko, który zadziwiał niełatwą sztuką żonglerki. Było też kilka konkurencji sportowych na wesoło, w których uczestniczyli zarówno “oficjele” jak i uczniowie. Mamy nadzieję, że tych konkurencji i emocji sportowych w nowej sali będzie jeszcze bardzo dużo.

Źródło

Categories: Sport

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker