Gala Kickboxingu – Wołów – 13.03.2010r

gala_kickboxingu_wolowCo to była za gala! Cios za cios, krew, nokdauny, emocje na kick-bokserskim ringu, dobry boks amatorski, prawdziwe krwawe walki karate Goju – Ryu, lasery, dymy, złote konfetti, głośna muzyka, piękne modelki, atrakcyjne tańce miejscowego dziewczęcego zespołu Traf, superciekawe pokazy parkouru i koreańskiej sztuki walki FARANG MU SUL, do tego pełna hala gorącej publiczności, świetny konferansjer Andrzej Gliniak z radia Eska,  organizacja ze strony OSiR-u, z której dumny może być burmistrz Witold Krochmal. Naprawdę, taka była ta gala w Wołowie.

Najważniejsze, że polscy kick-bokserzy wygrali z Czechami wszystkie walki, ale wszystkie one były bardzo zacięte i dostarczyły wielu emocji widzom. Czesi stawiali naszym ogromny opór w ringu. Mimo kontuzji, po heroicznym boju, w dramatycznych okolicznościach, po pięciu rundach na punkty zwyciężył także idol Wołowa Leszek Kołtun, który zapowiedział zakończenie kariery. Za tę wygraną otrzymał owację na stojąco. I pas międzynarodowego mistrza Polski.

 

Więcej zdjęć z

GALI KICKBOXINGU w GALERII

 

 

MECZ POLSKA – CZECHY

1. K-1 – 81kg – (3 x 3min)
Bartosz Muszyński (Polska – Głogowski Klub Judo) – Daniel Vitovec (Czechy) 3:0

2. Low-kick – 63,5kg – (3 x 3min)
Eliasz Jankowski (Polska – TKKF Olimp Legnica) -Jiri “George” Stadler (Czechy) 3:0

3. K-1 – 81kg – (3 x 3min)
Grzegorz Lenart (Polska – Shidokan Jelenia Góra) – Tomas Lahoda (Czechy) 3:0 (zacięta walka z wzajemnymi faulami)

4. Muay-thai – 60kg – (3 x 3min)
Łukasz Wierzbicki (Polska – Shidokan Jelenia Góra) – Arsen “CAKO” Aghasaryan (Czechy) 3:0. Wierzbicki był świetny w ataku.

5. K-1 – +94kg – (3 x 3min)
Daniel Omielańczuk (Polska – Palestra Warszawa) – Alexandr Petrus (Czechy) 3:0 ( to była wojna na ciężkie ciosy aż do wyczerpania)

6. Low-kick – 81,5kg – (5 x 3min)
Walka o pas międzynarodowego mistrza Polski
Leszek Kołtun (Polska – TKKF Wołów) – Zdenek Nims (Czechy) 3:0

gala_kickboxingu_wolow_1Tuż przed walką na „tarczy” w szatni, Kołtun poważnie uszkodził sobie rękę. Zamrożono ją i ten twardziel wszedł do ringu. W trakcie pięciorundowej walki z trudnym rywalem, Leszek Kołtun dodatkowo doznał rozcięcia lewego łuku brwiowego. Lała się krew. Ale „Strażnik Wołowa” niesiony dopingiem swojej publiczności (komplet!) wciąż był w ataku. W ostatniej minucie jego przeciwnik był liczony. Obaj słaniali się ze zmęczenia. Kołtun wygrał jednogłośnie!

Walki były bardzo zacięte, na znakomitym poziomie i Czesi mogli wyjechać z Polski, mimo przegranej, z podniesioną głową.

WALKI POKAZOWE
młodzieżowy boks amatorski
– podopieczni trenerów Mariusza Cieślaka i Grzegorza Strugały z Gwardii Wrocław:

kat. M 54 kg – 3 x 3 min :
Artur Majer – mistrz Polski juniorów 2009 vs Kamil Łaszczyk -5 krotny mistrz Polski, brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy 2009 (remis)

kat. K54 kg – 3 x2 min
Iza Mielczarek – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 2009 vs Maria Szczepańska (remis)

kat.M69 kg – 3 x 3 min:
Antoni Skiba – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów 2009 vs Adrian Paterek – brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów 2008 (obaj też są brązowymi medalistami MP juniorów ‘2010) – remis

Tekst Bartek Czekański
 

Pokaz Karate Goju-ryu przygotowany przez wrocławski i wołowski klub karate

Categories: Na tapecie, Sport

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker