Dzień Chemika 2009

Święto jubilatów
Obchody Dnia Chemika rozpoczęły się w piątkowe popołudnie w restauracji Grappa uroczystym spotkaniem z jubilatami Zakładów Chemicznych PCC Rokita. Tradycyjnie zarząd firmy spotyka się z osobami, które w Rokicie przepracowały kilkadziesiąt lat.
Wyróżnienia i nagrody jubilatom wręczył dyrektor Wiesław Klimkowski. Do gratulacji przyłączyli się poseł A.M.Skorupa oraz burmistrz Brzegu Dolnego.
W tym roku firma PCC Rokita uhonorowała ponad stu jubilatów. Na szczególne wyróżnienie zasługują te osoby, które przepracowały w grupie Rokita 45 lat. Są to panowie Marian Królikowski, Jan Matusiak i Zdzisław Szumilas.
Pracownicy z najdłuższym stażem otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe.
Po części oficjalnej dla jubilatów wystąpił zespół taneczny  z DOK Rytmy Planety. Bankiet jubilatów zakończył się zabawą taneczną.

Jest to szczególny dzień nie tylko dla pracowników PCC Rokita, ale ich rodzin, a przede wszystkim jest to święto dla całego miasta. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, niestety ulewny deszcz pokrzyżował plany.
W trakcie drugiego dnia obchodów Dnia Chemika zorganizowano cykl imprez sportowo – estradowych przeznaczonych dla wszystkim mieszkańców Brzegu Dolnego. Godziny poranne rozpoczęły się od bloku sportowego. Rozegrano aż pięć turniejów m.in. tenisa stołowego, ziemnego, piłki nożnej drużyn grupy PCC Rokita, zapasów oraz turniej szachowy. Popołudnie przeznaczono na blok imprez estradowych. Pierwsze dwie godziny poświęcone były dla najmłodszych. Przygotowano program dla dzieci „Klaunada” oraz przedstawienie „Przygody Pędziwiatra”.
Odbył się również pokaz tańca i fitnessu w wykonaniu grupy tanecznej „Traff” oraz pokaz tresury psów. Ponadto wystąpiła grupa coverowa „ The Postman”. Czterej panowie z Polkowic zabrali dolnobrzeską publiczność w lata 60, grając gorące hity Beatlesów. Największą atrakcją wieczoru był występ zespołu Leszcze.dzien_chemika_1
Niestety w trakcie koncertu warunki pogodowe pozostawiały wiele do życzenia. Jednak pomimo niesprzyjającej pogody, publiczność w strugach deszczu bawiła się w takt największych przebojów takich jak „Ta dziewczyna”, „Tak się bawi nasza klasa” czy „Kombinuj dziewczyno”.
Dzień Chemika zakończył się dyskoteką. Kolejne święto PCC Rokita przeszło już do historii. Na pewno nie można odmówić organizatorom pomysłowości oraz rzetelności w przygotowaniu imprezy. Niestety pogody nie można zamówić, ani ustalić. Miejmy nadzieję, że za rok nad Brzegiem Dolnym w trakcie tego święta rozpromienieje gorące słońce.

Źródło

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker