Dni Wołowa 2012

Dni Wołowa 2012 już za nami. Dopisała pogoda, dopisali też ludzie. W piątek po godzinie 17 burmistrz Dariusz Chmura wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Niemiec – burmistrzem miasta Buchholz i Honorowym Obywatelem miasta Wołów Panem Joachim Schleif oficjalnie otworzyli imprezę. Następnie na scenie pojawili się nasi rodzimi wykonawcy. Syndrom Pourazowy rozpoczął piątkową muzyczną ucztę. Zespół składający z się z trzech wykonawców przeniósł nas w bardzo dziwny świat, niczym niepokojący sen zmuszający do przemyśleń. Następnie na scenie pojawił się zespół Apokalipsa, weterani w nowym składzie zaserwowali nam porcję mocnych, energetycznych riffów. Dzięki zespołowi Fishdick mogliśmy posłuchać największych światowych przebojów w dobrym wykonaniu. Po godzinie 21 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Video. Lider zespołu Wojciech Łuszczykiewicz od początku koncertu nawiązał z publicznością bardzo dobry kontakt. Było śmiesznie i wesoło, ludzie często wyręczali wokalistę śpiewając jego teksty. Na scenę zaproszono grupę fanów którzy wspólnie z zespołem wykonali utwór… (może ktoś pamięta jaki?)

W sobotę mieliśmy możliwość oglądać występy przedszkolaków i uczniów z terenu naszej gminy. Swoje programy przedstawiły nam przedszkole Chatka Puchatka, Szkoła Podstawowa z Warzęgowa, Szkoła Podstawowa nr 2 z Wołowa i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Sesje taneczne zaprezentowały nam grupy DK Lubiąż, Traf i Zumba Fitness. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie przeprowadziło finał akcji „Grosz do grosza”
Wieczorem nad Wołowem przeszła burza, mimo to na scenie pojawił się zespół Podoba Mi Się.
Koncert gwiazdy wieczoru, Kamila Bednarka został przesunięty o ponad godzinę ze względu na mecz Polska – Czechy, mimo to pod sceną zebrał się tłum fanów Kamila, którzy świetnie bawili się przy rytmach reggae.

Więcej zdjęć z Dni Wołowa w GALERII

Categories: Kultura, Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker