Dni Brzegu Dolnego 2010r

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DNI BRZEGU DOLNEGO (fot. Jakub Koziol)

Czerwiec to szczególny miesiąc dla naszego miasta. W tym czasie przypadają dwa ważne święta dla całej społeczności lokalnej. Mowa o Dniu Chemika oraz Dniach Miasta. W tym roku po raz pierwszy święto wszystkich pracowników PCC Rokita, ich rodzin oraz przyjaciół połączono z uroczyście obchodzonymi Dniami Miasta.
Organizatorzy – Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, PCC Rokita oraz gmina Brzeg Dolny stanęli na wysokości zadania, niestety ale ulewny deszcz pokrzyżował trochę plany. W trakcie trzeciego dnia obchodów Dni miasta i Dni Chemika zorganizowano cykl imprez sportowo – estradowych przeznaczonych dla mieszkańców Brzegu Dolnego. Godziny poranne rozpoczęły się od bloku sportowego. Rozegrano cztery turnieje m.in. tenisa ziemnego, brydża sportowego czy piłki nożnej drużyn grupy PCC Rokita. Popołudnie przeznaczono na blok imprez estradowych. Punktualnie o godz. 15.00 Piotr Grobelny podziękował wszystkim pracownikom Zakładów Chemicznych „Rokita”, którzy przez kilka dni umacniali wały w akcji przeciwpowodziowej.
Kolejno na scenie zaprezentowano program dla dzieci „Sznurkowe Skrzaty”. Długa kolejka najmłodszych ustawiła się również do wielu darmowych atrakcji takich jak; dmuchany zamek, basen z kulkami, zjeżdżalnia czy tor samochodowy.
Popołudnie i godziny wieczorne przeznaczono na występy muzyczne. Jako pierwszy wystąpił Mrozu – Łukasz Mróz, wrocławski wokalista i producent muzyczny. Niestety w trakcie koncertu warunki pogodowe pozostawiły wiele do życzenia. Jednak pomimo niesprzyjającej pogody, publiczność w strugach deszczu bawiła się w takt największych przebojów.
Następnie na scenie pojawiła się Eleni, która w towarzystwie dwóch muzyków: Kostasa Tzokasa (mąż Eleni) oraz Aleksandra Białousa zaśpiewała znane utwory ze swoich ostatnich płyt.
W trakcie dolnobrzeskiego święta nie mogło zabraknąć zespołu Bethel, który koncertuje po całej Polsce. Pomimo deszczu grupa porwała tłum do tańca w rytmie reggae.
W międzyczasie zgromadzona publiczność zobaczyła również widowisko „tańczące fontanny”. Z kolei kilka minut po 23:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – Monika Brodka. Ulewny deszcz tym razem oszczędził mieszkańców Brzegu Dolnego, którzy bez parasola w ręku mogli wysłuchać znanych przebojów wokalistki.
Wspomnieć należy również o kilku wydarzeniach, które towarzyszyły imprezie. W trakcie festynu prowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej Elizy Filińskiej. Dodatkowo mogliśmy uczestniczyć w działaniach promujących ekologię. A wszystko za sprawą programu informacyjno – edukacyjnego przygotowanego przez firmę Wastes Service. Osoby, które oddały w sobotę zużyty sprzęt otrzymały sadzonki roślin, ekotorby i ekologiczne gadżety.
Kolejne święto PCC Rokita i Dni miasta przeszły już do historii. Na pewno nie można odmówić organizatorom pomysłowości oraz rzetelności w przygotowaniu imprezy. Niestety pogody nie można zamówić, ani ustalić. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Źródło

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker