COLUMBUS DUO 06.06.2009

Wczoraj mieliśmy okazję spotkać się z twórczością eksperymentalnego duetu Columbus Duo, który to już po raz drugi gościł w Wołowskim Starym Gramofonie.
Zaczęło się delikatnie, bas i elektronika wzbogacona została tekstami szeptanymi przez Tomka. Później było coraz głośniej i głośniej.. Każdy z utworów uzupełniony był projekcją filmową. Niestety nie każdy był w stanie wysiedzieć do końca koncertu, jednak panów to nie zraża, wręcz robią sobie z tego żarty 🙂 Fakt, muzyka duetu braci Swoboda:  Tomasza i Ireneusza nie należy do najłatwiejszych  w odbiorze, jednak warto zapoznać się i z tego typu twórczością.

Columbus Duo
Skład:
Tomasz Swoboda – gitara, wokal
Irek Swoboda – bas, laptop

Ciąg dalszy podróży członków dawnego THING ku minimalizmowi. Od 2002 roku zespół funkcjonuje już jako duet na bas i gitarę, sporadycznie wspomagane głosem i komputerem. Rytm coraz bardziej zdecydowanie ustępuje miejsca melodii, a zgiełk – ciszy. Oddech jest coraz powolniejszy, a na sopockim strychu pojawiają się duchy z południa Francji. COLUMBUS DUO to nieśpieszny bieg dźwiękowych opowieści przyprawiony morskim wiatrem i telewizyjnym szumem.

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker