Baraque 11 – Festiwal muzyki alternatywnej

To już jedenasta odsłona Baraque Festiwal, imprezy organizowanej przez Wołowski Ośrodek Kultury.

W tym roku wystąpili:

GeorgeDornScreamsGeorge Dorn Screams
Zagrali dotąd blisko 60 koncertów w kraju oraz wystąpili pierwszy raz za granicą – w berlińskim klubie Bang Bang oraz na festiwalu Baltijos Garsas w Wilnie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, Immanu El czy Leaders Off ze Szwecji oraz wystąpili na żywo na antenie radiowej „Trójki”. Sporo czasu pracowali również nad pierwszym teledyskiem, do singla 69 Moles, którego realizacji podjął się Marcin Sauter, absolwent prestiżowej Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Piosenka zaowocowała także zaproszeniem na Off Festival w Mysłowicach.

The+Black+TapesThe Black Tapes
Warszawski The Black Tapes pojawił się na scenie późną jesienią 2006 roku i nieustannie karmi słuchaczy swoim punkowym rock’n’rollem przywołującym na myśl dokonania Gang Of Four, The Clash czy Stiff Little Fingers. Na koncie mają CDEP „Black City” wydaną przez Warsaw City Rockers, trzy utwory na składankach „Offensywa” wydanych przez Polskie Radio oraz kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Niemczech i na Litwie m.in. wspólną trasę z brytyjskim The Computers oraz szwedzkim Nutmeg. Ta druga znajomość zaowocowała wyjazdem zespołu do Sztokholmu w październiku br.

Setting The Woods On FireSetting The Woods On Fire
Zespół z Warszawy powstały w 2006. Formację tworzą muzycy kojarzonych dość dobrze orkiestr: Kolorofonu, Stworówwodnych i efemerycznego projektu Watchouts. Słychać, że panowie generalnie lubią Amerykę, a w niej miasta takie jak Austin, Athens, Olympia, Seattle czy Portland, znają też wytwórnie takie jak Matador, SST czy Dischord i w szczególności lubią emo pod każdą chyba postacią. Nagrali muzykę do przedstawienia „Przebudzenie Wiosny” W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Setting The Woods On Fire”.

timTin Pan Alley
Tin Pan Alley to polski zespół powerpopowy założony w 2007 roku i skupiający muzyków z Bydgoszczy i Torunia, w skład wchodzą Mateusz Jagielski, Robert Majewski, oraz ukrywający się za pseudonimami Twix i TMWWTH.  Muzyka zespołu daje się określić w przestrzeni pomiędzy subtelnymi, łagodnymi melodiami a spontanicznymi eksplozjami energetycznego noise rocka, pomiędzy bogatymi, przemyślanymi aranżacjami a swobodną improwizacją. Muzycy poszukują inspiracji w amerykańskiej tradycji psychodelicznego popu, post-punku oraz niezależnego rocka.

  • Zdjęcia z koncertu można też oglądać pod LINKIEM

baraque_2009

Categories: Relacje z imprez

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker