01.06. Dzień Dziecka – hala OSiR

Jak to co roku o tej porze, czyli 1 czerwca , odbyło się wielkie święto dzieci tych małych i tych większych.
Organizatorzy – OSiR i WOK wspierani przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UMiG WOŁÓW – planowali całą zabawę na terenie Basenu, lecz prognoza pogody przestrzegała o nadejściu nie tylko deszczy, ale też burzy i gradu. Pamiętając imprezę z 3 maja (biegi przedszkolaków połączone z mikrofonem dla przedszkolaka, która się nie odbyła z powodu załamania pogody) w trosce o dzieciaki zapadła decyzja o przeniesieniu całości na Halę. To spowodowało ograniczenia przestrzeni i ilości wcześniej przewidzianych atrakcji. Na domiar złego, jak się później okazało deszcz spadł, ale nie nawałnica tylko „kapuśniaczek” i nie w trakcie imprezy a już po niej. Mimo przeciwności losu, impreza wyszła wspaniale. Mnóstwo dzieci w różnym wieku mogło korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Głównym ich zadaniem było zdobywanie na przygotowanych stanowiskach talonów, które pozwalały później korzystać bezpłatnie z przepięknego i atrakcyjnego placu „dmuchańców”.
Stanowiska były przeróżne :
– plastyczno-modelarskie przygotowane przez klub”SKORPION”

– malarskie objęte patronatem przez p. Arendarską

– sportowo-rekreacyjne: typu drabinkowy tor przeszkód, loteria rzutowa, stacja rzutów i strzałów do celu, zręcznościowy tor przeszkód a także przeciąganie liny.

Impreza prowadzona była przez Pirata z Karaibów „BELUCHA”.

Nie zabrakło również doznań kulturalnych w postaci występów naszych milusińskich w MIKROFONIE dla PRZEDSZKOLAKA. Wspaniała gala piosenki ukoronowała ten jakże radosny dzień.

Atrakcją , której nie będzie można zapomnieć była prezentacja wozów strażackich przygotowana przez naszą Komendę Powiatową Straży Pożarnej, w której oprócz zwiedzania aut, przebierania się w strażaków, naciskania klaksonów ostrzegawczych były dwa gwoździe programu.

Pierwszy to wielki pokaz polewania z armatki wodnej stawu przy basenie (a przy okazji tłumnie zebranej publiczności) , oraz pokaz zasięgu drabiny strażackiej z koszem z której robiono zdjęcia naszym uczestnikom.

OSiR

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych.
W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, podobnie jak w wielu krajach europejskich należących kiedyś do bloku krajów socjalistycznych.
W innych krajach dziecięce święto przypada na na dzień 20 listopada i obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka lub Powszechny Dzień Dziecka, a data jest upamiętnieniem uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.

Więcej o dniu dziecka

Tags: Festyn, OSiR, WOK

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Comments Protected by WP-SpamShield Spam Blocker